Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Piercing mellett vadhús?

Smashi kérdése:

Piercing mellett vadhús?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hónapja szúrattam orrpiercinget magamnak, és ahogy olvastam másoknak is, úgy nekem is vadhús nőtt a pc mellé, kívül és belül is. Nem fáj meg semmi csak nem esztétikus. Betadinnal kenegetem naponta többször amióta megvan a pc-m, de semmi. Tud valaki ajánlani valami kenőcsöt vagy bármit, esetleg aki ilyennel már járt bőrgyógyásznál?


Köszi a segítséget!



2013. aug. 25. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
A vadhúst max. lápisszal érdemes kenegetni(az "lemarja")egyéb kenegetős megoldása nincs.
2013. aug. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Tetran leviszi a vadhúst, meg, ha octenisepttel fújkálod, az is jó:)
2013. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Arra kíváncsi leszek.
2013. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek ! :) A tetrant már más is mondta, szerintem azt kipróbálom
2013. aug. 27. 11:40
 5/10 anonim válasza:
én voltam bőrgyógyásznál vele és kiderült hogy fémallergiám van :/ kikellet vegyem kaptam rá 2 krémet és kezd vissza menni :) de sajna soha többet nem lehet orr piercingem :( :/
2013. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen nekem is az van, ha ezüst vagy arany van benne. De orvosi fémre nem lehetsz allergiás :) A doki úgy tűnik nem örült a pc-dnek.... Közben érkezett egy másik válasz is, egy lánynak ugyan ez volt, aki neki szúrta ajánlotta rá a Contractubex kenőcsöt ami elvileg orvosi sebek eltüntetésére van, és neki egy hét alatt eltüntette :) Ma én is megveszem és kipróbálom. ő azt írta 2,5 éve megvan neki és semmi gond nincs azóta vele.
2013. aug. 28. 09:04
 7/10 anonim válasza:
a doki azért jobban tudja -.- 'bármire' lehet bárki allergiás
2013. aug. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...elég sokszor nézik hülyének az embert az orvosok holott te tök normálisan beszélsz velük... Volt pl egy nem feltűnő anyajegyem amit le szerettem volna szedetni, és az orvos azt hazudta nem lehetséges, mert egy flegma lusta...had ne mondjam ki mi volt. És nem csak ő viselkedett így...szóval inkább no comment a dokikról. Am meg sztem az orvosi fém allergia tényleg nagyon nagyon ritka hiszen akkor műteni se lehetne vele mert allergiát okoz, erre azért gondolj. De ha tévedek akkor elnézést kérek :) nem vitázni akarok csak eszmecserét folytatni
2013. aug. 29. 08:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Az orvosi fémet azért fejlesztették ki,mert az egyéb fémek nagyon gyakran okoznak allergiát,de ritkán ugyan,volt már rá példa,h valaki az orvosi fémet sem bírta. Egy anyajegyet pedig,akkor távolítanak el,ha esély van az elfajulásra,v. már "elindult". Ez nem az orvos lustasága,de SZTK keretein belül sem anyagi, sem emberi keret nincs arra,h minden "kinövést,foltot,akár anyajegyet eltávolítsanak. Képzeld el mi lenne ott!

Ezek végül is "szépészet" beavatkozásnak számítanak. Erre vannak a maszek bőrgyógyászok. Viszont,ha az orvos esélyt lát daganat kialakulására,akkor megcsinálják a műtétet.

2013. aug. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát sajnos pedig DE! ugyanis már fájt és nem kis anyajegyről volt szó és eléggé zavaróan kidudorodott. Ránézett és annyit mondott h sajnos ezt nem lehet leszedetni törődjek bele. érdekes módon egy magándoki normálisan megvizsgált és leszedte minden probléma nélkül :) AZ állami kórházakban ritkabunkók az orvosok... továbbra is ez a véleményem. A nőgyógyászokról meg pffúh ne is beszéljünk...de tényleg nem szeretnék veszekedni, nem azért nyitottam a topikot :) De köszi a válaszokat
2013. aug. 30. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!