Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Puffadásra jó a szódabikarbóna?

Puffadásra jó a szódabikarbóna?

Figyelt kérdés
Az van, hogy mostanság puffadok esténként meg felkeléskor kortyog a hasam gyanítom sok a gáz termelés szedek normaflore-t élőflórás joghurtot eszek..fájni nem fáj semmim csak felvagyok puffadva probléma ez szerintetek?
2013. nov. 17. 13:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha bármi baj van a gyomrommal és, ha nincs más itthon szódabikarbónát nyelek le vízzel. Segíteni szokott.
2013. nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 gömbicica ***** válasza:

normaflore, élőflórás yoghurt!!!

Hatásos a TV reklám(((

Először gondold át, hogy mit ettél, MENNYIT ITTÁL, mennyit idegeskedtél, stresszeltél.

Nem ismerhetem a táplálkozásodat, de

Ne egyél ilyen puffasztott normál fehérkenyereket, zsemlét, kiflit, fornettis cuccokat, kerüld az édességet.

Ha ki tudsz zárni valamilyen élelmiszert, akkor probálgasd tovább a dolgot.

Ha valaminek az elhagyása után elmulik a puffadás, akkor OK. Az is lehet, hogy az epemüködésed valamiért le van lassulva.

Vannak erre gyógynövények, teázhatsz pl.

a reklámozott dolgokat kerülném.


Ha 1-1 alkalommal segit a szódabikarbóna az is OK, de ha renszeres a puffadásos állapot, akkor inkább a táplálkozásban kéne a hibát keresni.

2013. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hogy javasolt ? mikor habzik akkor gyorsan lenyelni vagy elkeverni vízben?
2013. nov. 17. 13:37
 4/18 anonim ***** válasza:
gömbivel most egyetértek.
2013. nov. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 gömbicica ***** válasza:

esetleg elgondolkodhatsz ilyesmin is:

Az alábbi leirás részlet egy pdf formátumban is olvasható könyvből:

[link]


"PUFFADÁS (általában)

Akkor puffadok fel, ha érzelmi ellenállást tanúsítok vagy elfojtom az érzéseimet. Felhalmoz

om

magamban az érzéseket, mert nem tudom, hogy hogyan fejezzem ki azokat anélkül, hogy bárkit is

megbántanék, vagy én magam is megbántódnék. A puffadás lehet egyfajta védekezés is. Miért érzem

szükségét annak, hogy védjem magam? Kivel vagy mivel szemben ak

arok védekezni? Megtanulom

kifejezésre juttatni az általam megélt dolgokat, érzéseket, hogy felszabaduljak, és eltűnjön a puffa

dás."


Vagy próbálj meg csinálni egy üveg igazi citromos vizet,

vagy próbálj meg hasra feküdni,

vagy próbálj meg inni pár korty valami gyógylikőrt jager, unicum

vagy ilyenkor szoktam mondjuk kádban hajolva farmert kicsit végigkefélni, a hajlogás jót szokott tenni.


Mondjuk voltam már olyan helyzetbe, hogy majd meg döglöttem, alig vártam a reggelt. irány a parika kis gyöny egy dobozzal, bevettem. semmi((((8

Aztán valahogy tuléltem!

Az biztos, ha kerülget az ideg, akkora hasam lesz, mint egy nagydob(((( és mocsokul tudok lenni(((( függetlenül attól, hogy ettem, v. nem ettem bármit is(

Szóval idegeskedéssel is vigyázz.

Senki és semmi nem ér annyit, hogy rosszul legyen az ember. Mondom én, aki éveket szenvedett ilyesmitől, és még időnként rá-ráfizetek a dilimre(((

2013. nov. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Így napközben nagy probléma nincs csak néha egy kis puffadás.. büfögök sokszor ...Egy idő után elmúlik több étvágyam lesz így hát eszek valamit utána semmi és lefekvéskor illetve felkeléskor alul a hasamnál mintha korogna de nem azért mert éhes vagyok vagy elkel mennem nagy WC-re...és ez idegesít hogy mi?!...Érdemes elmenni vele dokihoz? ugyan is nem fáj meg semmi csak korgó-morgó érzés, puffadás, büfögés mindössze ennyi..:) Ja és köszönöm a válaszodat
2013. nov. 17. 17:04
 7/18 A kérdező kommentje:
Illetve mikor érdemes a doktorhoz ellátogatni?
2013. nov. 17. 17:23
 8/18 gömbicica ***** válasza:

Más ötletem sajna nincs, mit "felülvizsgálni" a kajálási szokásokat és kajákat.

Ha mindenképpen valami szaki véleményére vagy kiváncsi lépj el a családorvoshoz. Áttapintja a pocakot, aztán máj-epe-hasnyálmirigy részt, ill, ha hölgyemény vagy, egy nőgyógyászati vizsgálat biztosan megnyugtató lesz számodra.

Nem tudom tulsulyod nincs-e?

Cukrot ki tudod zárni, némely patikában csinálnak cukorszürést, utána tudsz járni több mindennek.

Aztán székletedet figyelgesd egy ideig.

lazább, formált, rendszeres, ritkábban van, szorulásos vagy, bocs, de ha a szaga nagyon kellemetlenné válna, akkor emésztési gond van biztosan. (tudom amugy sem ibolyaillatu, de VAN KÜLÖNBSÉG EGY NORMÁL, ÉS EGY VALAMILYEN GOND ESETÉN!!!)

Ezeket is figyelni tudod. A has alja fájhat valami hólyag gonddtól is ha netán ilyesmit is érzel.

Ha csak mormognak a beleid, akkor nem tetszik nekik valami :-D találd ki, hogy mi :-D


Ha megnyugtat keresd fel a családorvosodat :-)

de előbbre lesz, ha a fenti dolgokat előre gondolatba összeszeded, és már ugy mész.

2013. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
hát a székletem az most éppen fehér volt egy része azaz tegnap
2013. nov. 17. 17:43
 10/18 A kérdező kommentje:
És férfi vagyok
2013. nov. 17. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!