Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen módon vizsgálja meg az...

Milyen módon vizsgálja meg az ÁNTSZ az óvodákban a gyerekeket H1N1 szűrésnél?

Figyelt kérdés
Pénteken mgjelent az ÁNTSZ az óvodában, és kifogásolta, hogy kevés gyereket oltattak be H1N1 oltás ellen. Kidobatták az összes fogkefét, hazaküldték az ágybetéteket, és úgy tudom, hogy hétfőn újra kijönnek, és meg fogják vizsgálni a gyerekeket, akik korábban betegek voltak, hogy nem H1N1 fertőzésük volt-e. A fiam is beteg volt, de csak egy enyhe lefolyású megfázása volt, és nem szeretném, hogy bármiféle vizsgálatot végezzenek rajta a jelenlétem nélkül. Kíváncsi lennék, hogy milyen módszerrel tudják megállapítani, hogy vajon H1N1 fertőzött volt-e a gyerek.
2009. nov. 21. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak valamiylen mintavéátellel (pl vér) tudják megállapitíni. Ez nmár túlzás amit csinálnak.. Jó hogy nem szkafanderben menek az ovódába és zárják karanténba a gyerekeket akik influenzásak votlak!!!
2009. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy talán torokváladékból is meg tudják állapítani, de azt sem szeretném. Legalábbis nem olyan körülmények között.
2009. nov. 21. 12:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a csak laborban lehet elvégezni a vizsgálatot, hogy pontos legyen diagnózis, ehhez meg vért kell venni a gyerekektől. Az engedélyed nélkül nem vehetnek vért a gyerekedtől. Ez megint egy túlreagált reakció. Hogyan merik kidobálni a fogkeféket? Nem hülyék a gyerekek,hogy egymás fogkeféjét használnák. Az ágybetéttel mi a bajuk? A lényeget te írtad le a kérdésed alatt: kevés gyereket oltottak be, a vakcinát pedig el kell adni. Az engedélyed, tudtod nélkül senki sem vizsgálgathatja a gyereked. Remélem, hogy valóban vérvétel kell a H1N1 beazonosításához. Érdekes, hogy ilyen felesleges, túllihegett esetben önként vizsgálódnak, de ha valóban komolyan beteg az ember, drága a vizsgálat.
2009. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Torokváladékból, végülis az nem árt a gyerekednek. Nem hiszem, hogy a szülőnek joga van megtiltani az ÁNTSZ vizsgálatot (úgy látszik, ráérnek), legfeljebb úgy, hogy nem viszed be a gyereket aznap, de nem érdemes emiatt otthon maradni.
2009. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Könyörgöm, nem lehetne már egy kicsit leállni ezzel az "én gyerekemhez senki nem nyúlhat hozzá hóó" hülyeségekkel? Őszintén szerinted mit fognak csinálni velük amitől annyira félteni kéne? Hidd el, nem análisan vizsgálnak influenzára. Sok szülő azt hiszi, hogy ezzel mutatja ki, hogy mennyire törődik a gyerekével, pedig marhára nem, csak bohócot csinál magából... Nálunk is van olyan szülő, aki jár a gyerekét öltöztetni, mert ne az óvónéni csinálja, mert az biztos közben mit tudom én mit csinál a gyerekkel... Az ilyen gyerekekből lesznek aztán az olyan ifjúk, akik nem mernek még boltba menni se...
2009. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Majd megírom hétfőn, hogy volt-e vizsgálat.

Azt fogom mondani az óvónőknek, hogy csak az engedélyemmel vizsgálhatják meg a gyereket, ha kell, bemegyek én is.

Én a fogkefe-kidobáláson is ki voltam akadva, mivel éppen múlt héten vittem mindkét gyereknek új fogkefét. Ha már kidobálják, akkor biztosítsanak helyette másikat. Nem hiszem, hogy sok szülő megengedheti magának, hogy hetente új fogkefét vegyen a gyereknek.

Kíváncsi vagyok, hogy mikor teszik kötelezővé a védőoltást. Lehet, hogy arra sem kell már sokáig várnunk.

Kezdek én is szkeptikussá válni. Eddig bosszantottak a küldönböző e-mailek, hogy ezért oltsak, vagy azért ne oltsak, de nem foglalkoztem velük. Most viszont ennek a mizériának a hatására kíváncsi lettem, és megnéztem a vakcina gyártójának az interneten lekérhető cégkivonatát. És tényleg igaz, hogy a gyártónak két tulajdonosa van, az egyik (98%-ban) egy ciprusi bejegyzésű offshore cég. Hát nem érdekes?

2009. nov. 21. 13:23
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
13:23 - és ez ugyebár rendkívül fontos kérdés abból a szempontból, hogy a vakcina hatásos-e avagy nem...
2009. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintem igenis fontos, mégpedig a bizalom szempontjából.
2009. nov. 21. 13:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jogod van tudni, hogy mikor és milyen vizsgálatot akarnak elvégezni a gyerekeden és jogod van ott lenni a gyerekkel, ha úgy gondolod. Ez szerintem nem túlzott féltés, hanem egy reális igény, amit nem tilthat meg senki, még ha a vizsgálat maga nem is elkerülhető.

Szóval érdeklődj az oviban, hogy mikor és mit terveznek, bár az ÁNTSZ szeret meglepetésszerűen "támadni".

2009. nov. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na, mi a helyzet? Visszajelzést igértél!
2009. nov. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!