Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen módon vizsgálja meg az...

Milyen módon vizsgálja meg az ÁNTSZ az óvodákban a gyerekeket H1N1 szűrésnél?

Figyelt kérdés
Pénteken mgjelent az ÁNTSZ az óvodában, és kifogásolta, hogy kevés gyereket oltattak be H1N1 oltás ellen. Kidobatták az összes fogkefét, hazaküldték az ágybetéteket, és úgy tudom, hogy hétfőn újra kijönnek, és meg fogják vizsgálni a gyerekeket, akik korábban betegek voltak, hogy nem H1N1 fertőzésük volt-e. A fiam is beteg volt, de csak egy enyhe lefolyású megfázása volt, és nem szeretném, hogy bármiféle vizsgálatot végezzenek rajta a jelenlétem nélkül. Kíváncsi lennék, hogy milyen módszerrel tudják megállapítani, hogy vajon H1N1 fertőzött volt-e a gyerek.
2009. nov. 21. 12:10
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Itthon tartottam még a fiamat, mert még köhög egy kicsit. Azt mondták az óvónők, hogy megvizsgáltak 3 gyereket, akiknek a legmagasabb volt a láza, de egyiküknél sem tudták kimutatni a H1N1-et, ezért egyelőre nem zárt be az ovi. Nagyon sok a hiányzó, de a többség csak elővigyázatosságból tartja otthon a gyereket, ha megteheti.
2009. nov. 25. 08:45
 12/12 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, ma (szerdán) kiderült, hogy a 3 gyerek közül - akiknek hétfőn még állítólag negatív volt az eredménye - az egyik gyerek mégis H1N1-es. Úgyhogy az ÁNTSZ maga hozta ki a határozatot, miszerint be kell zárni az óvodát november 7-ig. És ráadásul nem csak az egyiket, hanem a községben lévő másik óvodát is. Amúgy a kissrác már jól van, semmiben sem különbözött a H1N1 a szokásos szezonális influenzától.
2009. nov. 25. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!