Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tudom. A könyökötökön jön ki...

Tudom. A könyökötökön jön ki a téma, de beoltassam magam h1n1 ellen vagy sem?! Egyszerűen már megbolondulok, nemtudom mi a jó

Figyelt kérdés
Apukám ÁNTSZ dolgozó, mindenképp aztmondja oltassam be magam, mert nem lehet ártalmas az oltás... másikrészről meg ottvan a sok negatív vélemény, meg saját elmém szerint sem bízom az oltóanyagba, de 1szerűen nemtudom mit tegyek már!!! Segítsetek léci és boccs h ezredszer is megkérdeztem a kérdést...
2009. nov. 22. 19:49
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
vagyis a 20:09-es...:D
2009. nov. 22. 20:16
 12/23 anonim ***** válasza:
29%

"...És sok orvos nem is ajánlja a betegeinek,hanem rájuk bízza a döntést..."


Csak hogy tudd : az orvosoknak ki van adva, hogy senkit nem beszélhetnek rá az oltásra és senkit nem beszélhetnek le róla!...


Azok az orvosok és nővérek, akik valóban tisztában vannak a H1N1 vírus szövődményeivel, azok beoltatták magukat és a családjukat is!!!


Sok orvos és nővér abban bízik, hogy ők amúgy is kórház-közelben vannak, beszerezték maguknak a Tamiflu kapszulát, ha mégis baj lenne, nincs mitől félniük.

De neked nincs a zsebedben a Tamiflu, nem biztos, hogy 24 órán belül eljutsz orvoshoz és felírja neked és az sem biztos, hogy majd kapható lesz, mikor neked kellene...


Sajnos, vannak olyan orvosok is, akiknek halvány fing*juk sincs az influenza elleni védőoltásokról, csak annyit tudnak róla, hogy "hülyeség"...

Pl. a mi gyerek-háziorvosunk, aki, amikor kértük tőle a H1N1 + szezonális védőoltást, akkor nem akarta felírni a 17 éves gyereknek sem a Begrivac, sem a Fluarix szezonális influenzára való vakcinát, merthogy az őszerinte CSAK csecsemőknek való...

A gyógyszertárban mindenütt megmondták, hogy ezeket felnőtteknek árulják, 3 éves kor alatt a fele adagot kell beadni, ez a leírásukban is benne van...

Én is ezt olvasom a leírásukban!

Most mondjam meg a gyerekorvosnak, hogy tanuljon meg olvasni?!... (Kérdem én : milyen orvos az, akit nekem kell felvilágosítanom?!)


[link]

2009. nov. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

"...sok a tudatlan ember, főleg iskolás tanárok, akik nemtudnak semmit a járványról..."


Igen, sajnos ezt tapasztalom magam is! :-[


Mondjuk a fiamék iskolájában az osztályfőnökük volt az első, aki 4 hete beoltatta magát és szerencsére nem beszéli le a gyerekeket, elmagyarázta nekik a vírusok és a védőoltások működését, megbeszélték az eddigi H1N1 történéseket (biológia tanár!)... :D


Képzeld : az iskolájukban most a tanárok között "arat" a H1N1 járvány, kb. a tanárok 1/3-a lett beteg a múlt héten!

2009. nov. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
úristen..:S itt meg ahol élek, minden iskola viszi az oltóanyagokat, nyilatkoznaka szülők h olthatják.e a gyerekeket v sem, szval itt fogy nagyon gyorsan az oltóanyag... :S ezért sem tom mitcsináljak, apa elintézte nekem az orvost h mehetek hha gondolom, deh nemtom...:S úgyérzem egyik döntés sem helyes: ha beoltatom magam akk lehet az nem, mert később szövődmény lesz, de ha nemkapok oltást azsem bizt h jóh .... :S minden ántsz kapott egy értesítőt a leggyakoribb kérdésekkel az oltással kapcsolatban, minden ottvan megmagyarázva, csak pozitivumokat irnak, és elkergetik a tévhitet
2009. nov. 22. 22:19
 15/23 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy hol élsz? Mert nálunk meg pont az a tapasztalat(Debrecen és környéke), hogy egy iskolai osztályból max 5-6 tanuló kéri. Mondjuk itt(még) nincs is járvány. Kérdés, hogy lesz e egyáltalán.

Neked meg azt javaslom, hogy nyugodtan halgass apukádra. Ártani nem árt az oltás. A kérdés csak az, hogy használ e. De ez majd kiderül.

2009. nov. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
borsod megyében élek(miskolc és környéke) és viszik az oltást....
2009. nov. 23. 09:18
 17/23 A kérdező kommentje:
minden iskolába kiviszik, és itt döntik el kik kérik, az itteni ántsz szerint sokan, sőt apa is küld az orvoshoz h oltsam be magam, mert elfogy az oltóanyag(igaz nekik az ántszbe még van de kitudja meddig) itt az ántszes dolgozók 90%a beoltatta magát,igaz az orvosok közül kevesebben,és vannak akik tiltakoznak az oltás beadás ellen, mert sok orvos jön azzal pl h "Csak akkor adom be a népnek az oltást ha állatorvos leszek" stb kijelentéssel...
2009. nov. 23. 09:22
 18/23 A kérdező kommentje:
jah és apa szerint azért mondják ezt az orvosok, mert van egy közlemény ami csak az ÁNTSZnek jött le, ami kielemzi a betegséget, mik a teendők ha elkapjuk, és az összes oltás ellleni tévhitet megmagyarázza
2009. nov. 23. 09:23
 19/23 A kérdező kommentje:

olvastam most cikkeket azokról a magyarokról akik állítólag h1n1be haltak meg és nekem furcsa!!! mert aztirta a legtöbb cikk az illetőkről h "váratlanul összeesett és meghalt..."

meg "nemvolt lázas, beteg, hirtelen halt meg" ... most ottvana h1n1ről a neten h magas láz a tünete, meg stb, hát akk azok nemhalhattak meg a betegségbe v én nemtudom, de azthiszem a média eltúloz mindent....:S és fiatalnak érzem még magam ahoz h eltudjam dönteni magam mi a helyes döntés ebbe a dologba...:(

2009. nov. 23. 09:28
 20/23 anonim ***** válasza:

Eddig közel 13%-os az arány. Te döntöd el, hogy akarsz-e csatlakozni ehhez a 13%-hoz.

Én nem fogok.

Szerintem fölösleges.

2009. nov. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!