Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elhiszi ezt nekem az orvos,...

Elhiszi ezt nekem az orvos, vagy nagyon ciki? Mi a fenétől hullottam így szét?

Figyelt kérdés

Én magam is nehezen hinném, ha nem velem történne: szinte egyszerre lett fertőzésem a nagy lábujjaim körmén, a combjaim között és a mellbimbómon!

A lábkörmöm pont egy új cipő vásárlása után kezdett elszíneződni, úgy egy szűk hónapja. Először azt hittem, csak a festett bőr színezte be, vagy megnyomta a cipő, de már látszik, hogy ez valami más: a köröm tövénél sötétbordós, mintha véraláfutás lenne, a vége felé lassan vajszínű-sárgásba megy át.

A combjaim belső fele szinte egyik napról a másikra (kb.1 hét alatt) bebarnult egy-egy tenyérnyi folton, a lágyékvonaltól indulva, lefelé. Nem viszket, nem hámlik, "csak" ocsmány, gusztustalan barna. Ez szinte biztos, hogy gomba, ugye?

A mellbimbóm pedig tegnapelőtt viszketett egy kicsit, nem törődtem vele, de tegnap reggelre kipirosodott és váladékozó kiütés-félék jelentek meg rajta. Estére néhány hólyagocska kipukkadt és a pólomat összevéreztem borsónyi pöttyökkel. Egyelőre nem terjed, de aggaszt.

Mi a fene lehet, ami ilyen gyorsan, ennyi helyen, szinte egyszerre "támad"? Nem hiszem, hogy ilyesmivel szívesen látnak az ügyeleten, viszont nemigen tudom, mit tehetnék, hogy hétfőig ne rohadjak el elevenen :=)?


2010. jan. 1. 10:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Mivel más nincs, marad az ügyelet hétfőig. Viszont semmiképp sem ciki, biztos, hogy el fogják hinni, ezen ne aggódj.
2010. jan. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hétfön mindenképpen keress meg egy orvost, mert biztos, hogy valami fertözés - lehet herpesz, gomba és sok minden más.
2010. jan. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy érdemes ezzel ügyeletre menni, hiszen biztosan nem súlyos, de mégis mit tehetnék (kenjem valamivel, stb?), hogy lassítsam hétfőig (csak a mellbimbóm aggaszt, a többi jelenleg valóban inkább esztétikai, mintsem közérzetet befolyásoló elváltozás)?


A fene belém, hogy nem vettem annyira komolyan, hogy most a két ünnep között elmentem volna dokihoz! Arra gondoltam, ilyenkor úgysincs nagy kedvük dolgozni, csak félvállról intéznének el, inkább várok jan.4-ig. Erre lerohad a mellbimbóm is! Téboly!

2010. jan. 1. 10:56
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyelet pont azért van,hogy az ilyen helyzetekben felkeresd.A melledet mindenképpen mutasd meg,még ma.Legfeljebb azt mondja,menj hétfőn valami másik dokihoz.De legalább látnia kellene egy dokinak,te is megnyugodnál kicsit,nem esnél találgatásokba.Én venném a cipőm és mennék.
2010. jan. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy az ügyelet elküldene,de ha nem akarsz oda menni,akkor hiába tanácsoljuk Neked.Ha van otthon kamillád,főzzél belőle egy erősebb teát,és azzal mosogasd.Kenőcs közül meg vagy a Bepantenol,vagy a Neogranormon lenne rá jó,mert mind a kettő fertőtlenítő és hámosító hatású.Ártani biztos nem árt egyik se.
2010. jan. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
vérmérgezésről hallottál már?
2010. jan. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm! Azt gondoltam, ilyesmivel nem illik ügyeletre menni, oda csak olyan mehet, aki nagyon rosszul van. Én - leszámítva, hogy egyre több helyen furcsa a bőröm meg a körmöm - rózsás közérzetnek örvendek. De megnyugtattatok, akkor mégiscsak elmegyek.


Utolsó, mire gondoltál? A vérmérgezéshez nem kell nyílt seb, ahol bemegy a kórokozó? Nem az erek fokozatos elszíneződése és az érintett nyirokcsomók duzzanata a tünete? Akkor lehet, mégsem tudok a betegségről eleget. Kérlek, írd meg, mire céloztál!

2010. jan. 1. 17:46
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha esetleg gombás fertőzés lenne,akkor nagy valószínűség szerint anyagcsere probléma állhat a háttérben,pajzsmirigy, hasnyálmirigy,csecsemőmirigy mellékvese-ezek azok a mirigyek amik felelősek lehetnek,ilyen tünetek keletkezéséért, hogy ezek a mirigyek mitől gyulladhatnak be, káros geopatikus sugárzás, kikéne méretned a fekhelyed,és igyál citromfű teát-anyagcsere javító hatása van.
2010. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
hátez vmi gomba. canestent vagy betadine-t kenjél rá.
2010. jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
menj el orvoshoz,oszt kész.
2010. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!