Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elhiszi ezt nekem az orvos,...

Elhiszi ezt nekem az orvos, vagy nagyon ciki? Mi a fenétől hullottam így szét?

Figyelt kérdés

Én magam is nehezen hinném, ha nem velem történne: szinte egyszerre lett fertőzésem a nagy lábujjaim körmén, a combjaim között és a mellbimbómon!

A lábkörmöm pont egy új cipő vásárlása után kezdett elszíneződni, úgy egy szűk hónapja. Először azt hittem, csak a festett bőr színezte be, vagy megnyomta a cipő, de már látszik, hogy ez valami más: a köröm tövénél sötétbordós, mintha véraláfutás lenne, a vége felé lassan vajszínű-sárgásba megy át.

A combjaim belső fele szinte egyik napról a másikra (kb.1 hét alatt) bebarnult egy-egy tenyérnyi folton, a lágyékvonaltól indulva, lefelé. Nem viszket, nem hámlik, "csak" ocsmány, gusztustalan barna. Ez szinte biztos, hogy gomba, ugye?

A mellbimbóm pedig tegnapelőtt viszketett egy kicsit, nem törődtem vele, de tegnap reggelre kipirosodott és váladékozó kiütés-félék jelentek meg rajta. Estére néhány hólyagocska kipukkadt és a pólomat összevéreztem borsónyi pöttyökkel. Egyelőre nem terjed, de aggaszt.

Mi a fene lehet, ami ilyen gyorsan, ennyi helyen, szinte egyszerre "támad"? Nem hiszem, hogy ilyesmivel szívesen látnak az ügyeleten, viszont nemigen tudom, mit tehetnék, hogy hétfőig ne rohadjak el elevenen :=)?


2010. jan. 1. 10:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Te a lábujjadról valami fertőzést kaphattál el, ami a nyirokutakon továbbterjedt. Az ügyeletbe meg tessék bízni!!!!
2010. jan. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az ügyelet nálunk sem túl jó, kb a halálos betegeket sem fogadják normálisan... Múltkor egyenesen hülyének néztek hogy mit keresek ott lenyomhatatlan 40 fokos lázzal :) (nem, nem H1N1) Szóval én is megértem a bizalmatlanságot.

Nekem is voltak barna foltjaim, a köldököm körül jött ki... nem láttam hogy terjedt volna, ezért nem is foglalkoztam vele, gondoltam csak májfolt. Egy rutin vizsgálaton látta meg az orvos, kérdezte van e több helyen mondom nekem nem tűnt fel... aztán tüzetesebben megnézte a hátam és a mellkasom és egy két helyeb biza talált, ami még éppen nem volt olyan barna, de hamar leszűrte belőle hogy gomba. Írt rá valami eszméletlen büdös folyadékot, és canestent, napi kétszer majd egyszer kellett őket használnom 3 hónapig... Mostmár azt mondom hálistennek a rondábbak eltűntek de az orvos azt mondta nehéz tőle megszabadulni bármikor előjöhet újra... könnyen meglehet hogy nálad is ez okozza a problémát. A sárga köröm is lehet gomba ( ha biztos nem nyomta meg az új cipőd), a mellbimbóról nem tudok nyilatkozni, de esetleg nincsen új melltartód, pizsamád, pólód, trikód vagy bármi amit eddig nem használtál és irritálhatta volna? Hétfőn mindenképpen menj el orvoshoz és kérdezz rá mi lehet ez. A lényeg hogy ne hagyd magad lerázni amíg nem kapsz kielégítő választ.

2010. jan. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a jószándékú válaszokat (az az egy szerencsétlen meg hadd küzdjön tovább az Aids-szel :) ).

Végül csak megvártam a hétfőt, nem akartam ilyesmivel idegesíteni az ügyeletest. Megvan az eredmény: köröm és comb gomba, mellbimbó egyelőre allergiának minősítve, de tenyésztésre mintát vettek. Exoderil oldatot, Canesten krémet (ezeket a gombákra) és Histaxin krémet (cicire) kaptam. Megnyugtattak, hogy ez a fajta gomba nagyon gyorsan terjed. Ja és a doki szerint valószínűleg a cipőpróbákkal szedtem össze, sokan nemcsak a körömgombát, de a bőrgombát sem kezeltetik. Azt mondta, örüljek, hogy legalább a lábbőrömön nem tapadt meg... Nota bene: cipőpróbánál a harisnya sem nyújt 100%-os védelmet :(!

2010. jan. 4. 16:20
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia


Most láttam csak meg véletlenül a kérdést.

Hát ez nem semmi!


Azóta már jól vagy, ugye?

Megkérdezhetem hol próbáltál cipőt, használt cipők voltak vagy új? Azért kérdezem, mert ezek után nem merek cipőt próbálni :D

2010. aug. 23. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Igen, teljesen rendbe jöttem. Vadiúj cipőket próbáltam természetesen és a Humanicban ill. a Deichmanban szoktam vásárolni. Az orvos azt mondta, hogy sajnos cipőpróbával, sima nejlonharisnyával (nem normál pamutzokniban) ugyanúgy át lehet adni a fertőzést, mint mezítláb. Valószínűleg előttem valamelyiket egy gombás lábú nő próbálta fel :(
2010. aug. 24. 12:49
 16/16 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy válaszoltál.

Jó tudni, hogy már jól vagy :)


Hát azért ez elég rémes. Én mondjuk nem hordok ilyen harisnyákat csak zoknikat. (Nem viselek magassarkú cipőket meg hasonlókat). De ez durva, hogy gyanútlan emberek így elkaphatják. Nem is értem miért nem kezelteti magát az akinek gombás a lába. Vagy legalább ne fertőzne meg másokat, ne próbálna cipőket betegen!

2010. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!