Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Candida a bélrendszerben, ez...

Jani810703 kérdése:

Candida a bélrendszerben, ez okozhatja a problémáimat?

Figyelt kérdés

A problémám kb. 2 éve kezdődött enyhe végbél viszketéssel.Nem tudtam mire vélni a dolog ezért canesten krémmel kentem.Tavaly eljutottam odáig hogy túl sok bélgáz termelődik és ezzel sok szellentés,felfújódva nem vagyok és nem is voltam.Vettem aranyérre kúpot,de nem segített.Tavaly voltam proktológián 3 alkalommal de egyszer sem találtak semmit sem,csak azt tanácsolták hogy menjek el a háziorvoshoz és ott kellene folytatni széklet mintát ellenőrizni stb.

Idő közben azt tapasztaltam hogy ha kenyeret vagy zsemlét eszek amiben élesztő van akkor másnap jelentkezik a sok bélgáz,és többször el kell mennem vécére 3-4 alkalommal naponta és ezeken a napokon a végbélnyílásom is eléggé viszketős száraz szúrós,kellemetlen érzésű.2 hete és tegnap előtt is viszont salátát ettem amiben volt ecet és megint jelentkezett ugyanaz a probléma,akkor így már tudom hogy élesztős és ecetes étel nem tesz jót.

A háziorvosra nem került sor mert külföldre utaztam dolgozni.Itt Ausztriában 3 hete elmentem a háziorvoshoz,első alkalommal csak krémet és kúpot írt fel,de nem használt.Második alkalommal vérvétel és széklet mintát kért,1 hétre rá kellett vissza mennem és azt mondta minden rendben van.Említettem neki a candida gombát,hogy lehetséges-e hogy az a baj,de azt mondta az eredményeim rendben vannak,de én mégis arra gyanakszom.

Ekkor írt fel egy antiallergén tablettát amit még szedek és majd 1 hét múlva kell újra visszamennem.

Ezeken a panaszokon kívül semmim nem fáj se a hasam se semmi.



2015. febr. 1. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológiára menj!

Szerintem semmi közöd a candidához, valamilyen emésztési vagy bélproblémád lehet.

2015. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oda akarok menni de még pár hónapig nem tudok a munkám miatt!

Annyi van még hogy a nyelvem is lepedékes,nem túl erősen,de az.

2015. febr. 2. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:

És miért nem tudsz hónapokig orvoshoz menni?

Van szabadság, vagy tudsz menni privátba is, szerintem az egészség ér annyit, hogy az ember ne várjon hónapokat vagy ne ezen spóroljon. De te tudod...

2015. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 candidamentesen válasza:
Lehet, hogy az élesztőre vagy allergiás.
2015. ápr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!