Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyirokcsomó gyulladás, hiv...

Nyirokcsomó gyulladás, hiv fertőzés?

Figyelt kérdés

Kb 25 nappal ezelőtt lefeküdtem egy sráccal, már régebb óta ismerjük egymást, és nem védekeztünk. 3hétre rá a lágyéki nyirokcsomóim megdagadtak. Arra lennék kíváncsi, hogy hiv fertőzés esetén melyik nyirokcsomók dagadnak meg? Az aids stádiumra olvastam, hogy a lágyéki nyirokcsomókon kívül legalább két területen dagadnak még meg. A fertőzés utáni akut szakaszról nem igazán találtam konkrét infókat, egy két helyen írják, hogy a nyaki nyirokcsomók dagadnak meg ilyenkor, illetve egy másik oldalon azt írták, hogy az összes nyirokcsomó megduzzad ilyenkor.

Kifejezetten a lágyéki nyirokcsomók megnagyobbodására a szifiliszt, illetve a chlamydiat találtam. Ebben is lehet valami mert az eset után kb 1,5 hétig szúró, csípő vizeletem volt. Illetve a bal combom felső részében egy ín szerű valami egy vonalban eléggé fáj, lehet ennek a húzódása, gyulladása okozza a nyirokcsomók megnagyobbodását?

1,5 cm-nél nem nagyobbak, és mindkét oldalon jelen vannak, de a bal lábamban érzékenyebbek. Szűrésre még nem tudok a héten elmenni.



2015. máj. 25. 09:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
relax ez nem HIV. vmi bakterialis fertozes lehet inkabb, valoszinuleg teljesen trivialis. de menj el tesztelni, legalabb megnyugszol.
2015. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Remélem igazad van.
2015. máj. 25. 12:07
 13/17 anonim ***** válasza:
A HIV pláne AIDS tünetei hónapokkal-évekkel később jelentkeznek, még a teszt is csak 6 hét után mutatja ki. Ez valami más lesz, ettől függetlenül vizsgáltasd ki magad. És gumi nélkül máskor ne csinálj semmit.
2015. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Már közben megbántam, nemhogy most.... Egyébként a fertőzés után 2-6 hétre kialakulhatnak az akut fertőzés tünetei. Ez csak minden 3. fertőzöttnél jelenik meg.
2015. máj. 25. 17:31
 15/17 A kérdező kommentje:
Még jöhetnek válaszok...
2015. máj. 25. 19:18
 16/17 anonim válasza:
Írtam üzenetet.
2015. máj. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én pedig válaszoltam...
2015. máj. 26. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!