Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hány hét elteltével lehet...

Hány hét elteltével lehet bízni egy HIV-tesztben?

Figyelt kérdés

Ezen a hét az 5. hét, tehát több mint egy hónapja (dec. első hetében) történt a dolog.

Mostanság egyre jobban félek, de nem tudom, hogy mikor lehet úgy elmenni szűrésre, hogy az biztos eredményt mutasson.

Valahol azt írják, 4 hét után. Tehát akkor már tudnék menni tulajdonképpen jövő héten is.

Van ami azt írja, hogy 6 hét után, akkor jövő héten tudnék menni, vagy utána.

Viszont van, ami azt mondja, hogy CSAK 12 hét után szabad menni. Azaz február vége, addig meg beleőrülök a félelembe.


Mikor lehet azt mondani, hogy majdnem hogy biztos az eredmény? Mikor tudnék elmenni leghamarabb nyugodt szívvel?



2016. jan. 5. 14:08
 1/9 A kérdező kommentje:
A 4 vagy 6 hét utáni teszt mennyire biztos?
2016. jan. 5. 14:10
 2/9 A kérdező kommentje:
Plusz a vizsgálat ugye 1 hét, mármint az eredmén. Van gyorsteszt lehetőség is, akkor még aznap megmondják. Melyik a jobb?
2016. jan. 5. 14:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem friss élményeim vannak.A kérdéses esemény után 6 héttel mutatja már ki.Anonim,ingyenes tesztet végeznek a megyei ÁNTSZ Intézetekben.Kb.1 hét az eredmény,nekem 5 nap alatt küldték.Ha sürgősebb,azért fizetni kell.
2016. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ausztriában dolgozok, de ha itt anonim szűrésre megyek akkor 6 hét után már biztos az eredmény akkor?
2016. jan. 5. 14:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Ausztriában nem tudom,hogy van-e anonim,ingyenes szűrés,de a 6 hét az biztos!
2016. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van, oilvastam hogy van. De akkor a 6. hét után már biztos az eredmény? tehát ha pl negatív lesz, akkor biztos, hogy az is, vagy még megvan az esélye, hogy pozitív is lehet pl 12 hét után?
2016. jan. 5. 14:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen,biztos 6 hét után.És negatív is marad.Kivéve,ha megismétlődik a dolog,ami miatt ilyen helyzetbe kerültél.De remélem mostmár felelősségteljesen fogsz védekezni.Egészséged egy van.
2016. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. AKkor a 7. hétben elmegyek szűrésre, ha tényleg megbízható 6 hét után
2016. jan. 5. 14:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Ez függ a teszt típusától is. Általában 4 hét után már megbízható eredményt ad a legtöbb teszt, de a legbiztonságosabb eredmény 12 hét múlva van, akkor már 100%-os pontossággal tudnak eredményt mondani.
2016. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!