Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy tőlem kapta el?

Lehetséges, hogy tőlem kapta el?

Figyelt kérdés

Egy lánnyal csókoloztam még december elején és tegnap közölte velem, hogy mononukleózisa van és biztos, hogy tőlem kapta el, mivel mással egy jó ideje nem csókolozott. Utána néztem a tűneteknek, de még nem volt hasonló tűneteim, mint ennek. Tavaly február-március környékén volt egy tűsszős mandullla gyúlladásom, ami tartott maximum 1 hétig.

Lehetséges, hogy mononukleózisom van és nem is tudok róla? Előtte volt egy barátnőm még szeptember tájékán, de utána sem tapasztaltam semmi tűnetet, és ő sem támadott le, hogy elkapott tőlem valamit.. szóval nem értem..


2016. jan. 16. 23:09
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem kérdezni, hogy ez meddig fertőz még?
2016. jan. 16. 23:11
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


"A mononukleózis gyakran észrevétlen marad."

"A tünetek elmúlása után a nyál még hetekig fertőző marad."


Nem csak csókkal tud terjedni.

2016. jan. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!