Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valakinek volt már hasonló...

Valakinek volt már hasonló betegsége, mint a leírásban?

Figyelt kérdés
Másfél hete dagadt be diónagyságúra a baloldali nyaki nyirokcsomóm, a jobboldali minimálisan duzzadt csak. Azóta az este óta izzadok éjszakánként, viszont esténként csak 37 és 37,7 között van a testhőm. Köhögés egyáltalán nincs és nem is volt, torokfájás és nehéz nyelés pár napra rá elmúlt, viszont kis piros pontok a szájpadlásomnál megmaradtak. A közérzetem jó, nem vagyok fáradt és étvágyam is van. Természetesen már voltam orvosnál, aki antibiotikumot (CuramDuo) írt fel, amit szedek is már 6 napja és több vérvételen voltam (fehérvérsejtszám rendben) és monosticon teszten(negatív) így az orvos kizárta a mononucleosis-t. Azt mondták akkor, hogy tüszős mandulagyulladás, de tegnap este már hányinger és véres köpet volt és ismét arra ébredtem, hogy leizzadtam.
2016. jan. 27. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt nyirokcsomó gyulladásom, szedtem gyógyszert elmúlt. Nekem is jó volt a közérzetem, volt étvágyam stb.Am a tüszös mandulagyulladás ronda betegség , attól lehet a véres köpet, főleg ha sokág lappang és nem jól kezelik.

18/L

2016. jan. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a tbc ugrott be azonnal. Másfél éves kisfiamnak atipusus tbcje van, ugye neki a tüdeje kimaradt a fertőzésből, ezért nála véres köpet nincs. viszont volt sokáig tartó hőemelkedés, éjszakai izzadás, testszerte megnagyobbodott nyirokcsomók, a crpje volt magas még.
2016. jan. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Thomas Mann: A varázshegy - nekem ez ugrott be azonnal. Lehet más betegség is, orvos kéne hozzá.
2016. jan. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Milyen gyógyszert kaptál rá, és mennyi idő alatt múlt el?

A véres köpet, csak egyszeri alkalommal, tegnap este volt, viszont a többi nyirokcsomóm rendben van. A legutóbbi eredményen (hétfő) a crp-m is bőven a referencia értéken belül volt.

A Várázshegyhez csak annyi közöm van, hogy én is 23 éves vagyok, viszont én nem maradnék hosszú ideig beteg. Látta már több orvos is és kontrollra is visszamegyek, de gondoltam megérdeklődöm, hogy másnak hasonló tünetek milyen betegséghez vezettek.

2016. jan. 27. 19:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Zinatot meg ilyen jódos kapszulát szedtem, nem jut eszembe a neve , 2 hét alatt nyomtalanul eltűnt, mondjuk későn mentem vele orvoshoz, mikor már nagyon fájt és megduzzadt úgyhogy megìjedtem.


Ismerősömnek volt tüszöse , onnan tudom , hogy akár súlyos szövődményei is lehetnék.Őt is félre kezelték először torokgyulladással , aztán nyirokcsomó gyulladással. Végül már a feje is fájt miatta, nyelni , beszélni is alig bírt, láza volt, szóval elég sokáig rossz bőrben volt. Nem tudom pontossan miket szedet , hogy kezelték sokáig beteg volt. Makacs egy betegség ez.


Persze mi nem vagyunk orvosok, úgyhogy reméljük neked valami enyhébb.

2016. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat és a jó kívánságot! Nekem érdekes módon nem fáj és nem is nyomásérzékeny. Igen, sajnos én is úgy érzem, hogy egy darabig még szenvedni fogok tőle, mert úgy tűnik az antibiotikum nem használ.
2016. jan. 27. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!