Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet valaki immúnis az...

Lehet valaki immúnis az influenzára?

Figyelt kérdés
Ha valaki évek óta nem kapta el az influenzát, se semmilyen más vírust, úgy hogy a közvetlen környezetében egy csomó beteg volt, lehet ezért van? Van simán erős az immunrendszere?
2016. febr. 8. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Én az immunrendszerre gondolnék, igen. Nálam antihipochondria is van (el nem tudom képzelni, hogy beteg legyek, s ha mégis az lennék, evidensnek venném, hogy hamar elmúlik, ha rák, ha aids, bármi. az akaratnak van azért ereje, főleg, ha a saját testünkről van szó), bár jó génekkel és jó étrenddel, ami azért sokat számít :D


De lehet, hogy csak szerencsésen jött ki a dolog. Sokmindenre van némi esély...

2016. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az kimaradt az előbb, hogy szerintem lehet, hogy immunis is lehet, de mivel az ilyen orvosi dolgokhoz nem értek, ezt inkább meghagyom másoknak megválaszolásra. De az erős immunrendszert tartom a legesélyesebbnek.
2016. febr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fertőződni mindenki megfertőződik, csak valakinél nem alakul ki a betegség. Az influenzára valószínűleg én is immunis vagyok, mert a maximum, amit az elmúlt 20 évben eltért nálam, hogy kicsit kapart a torkom. Ez általában 1 nap alatt elmúlik.


A kérdés nagyjából azon múlik, hogy van e olyan T memóriasejtje a fertőzöttnek, ami ismeri az influenzát, és hogy engedi e a szervezet ezt a sejtet aktiválódni. Ezek a vírus állandó részeit támadják, amit a sejten belül használ önmaga lemásolására. A T-sejtek megölik a fertőzött sejteket, hogy ne tudjanak új vírusokat gyártani. Valószínűleg a legtöbb emberben a T-sejtek nem aktiválódnak ebben a korai szakaszban, hanem helyettük B-sejteket használ a vírus felszínének a beazonosítására a szervezet. A vírus felszíne minden évben, vagy akár szezononként más, úgyhogy mindig újra kell tanulnia az adaptív immunrendszernek a vírust, amivel olyan 3 nap alatt végez. Onnantól várható javulás. Cinkkel, szelénnel, D-vitaminnal rá lehet segíteni, de ezek csak a 3 nap utáni időt rövidítik le mondjuk 1 hétről 5 napra vagy ilyesmi. Megelőzésre nem jók. A jelenlegi oltások is B-sejtes oltások, ezért kell minden évben beadni őket. A T-sejtes oltások még nagyon ritkák, majd talán 10-20 év múlva lehet, hogy már lesznek elérhetőek ilyenek influenzára is, és elég lesz csak egyszer beadatni őket.

2018. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!