Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Genitális herpesszel esély...

Segítőké(s)z kérdése:

Genitális herpesszel esély egy új kapcsolatra?

Figyelt kérdés

1 hónapja kaptam el, nem is tudom mihez kezdjek, nagyon magam alatt vagyok miatta...

emiatt nem lehetek együtt azzal akivel szeretnék??

találkoztam valakivel, de neki nem volt még herpesze és elvileg az emberek 90%-nak van tünetmentesen, de mi van ha neki nincs. Nem szeretném átadni.

Valakinek van valamilyen tanácsa? :( Nem akarom ezért elveszteni, de át sem akarom adni neki


2017. ápr. 25. 21:05
 1/2 anonim válasza:

Szia Segítőké(s)z, természetesen van esélyed az új kapcsolatra.


Csak emiatt ne félj, hogy elveszíted. Van pár szabály, amit betartva "kordában lehet tartani" a vírust, elkerülhető az átadás. Ha pedig pusztán emiatt elfordul tőled, akkor lehet, hogy nem érdemel meg téged, egy olyan társat, aki már előre féltőn szereti, hiszen már most aggódsz, hogy nehogy átadd a vírust.


Nyugodtan, őszintén beszélj vele, semmit nem kell elkapkodni. Úgyis eltelik elég idő, amíg komolyabban megismeritek egymást és előkerül az "átadás lehetősége".


Ha őszintén az életetek párját keresitek egymásban, akkor egy herpesz igazán nem jelenthet akadályt a számára. (Persze nem rögtön ezzel kezdeném a bemutatkozást, nem elsőrandis beszélgetési téma.)

Ha értékesnek tart téged (és a kapcsolathoz úgy álltok hozzá, ahogy a bölcs is mondja "Derék asszonyt kicsoda találhat? Értéke sokkal drágább az igazgyönynél"), akkor természetesen ezzel a kis "hibáddal" is együtt kellesz neki.


Ezen a TEDx talks-on Ella elmeséli az első élményeit, a felismerést, hogyan tálalta egy ismerősének (akivel később jártak), hogyan kezelte ezt az információ-hiányos, társadalmi megbélyegzés témát: [link] (A feliratozást bekapcsolva vagy a videóhoz tartozóTransccript-et olvasva könnyebben megérthető)


Azt mondják a herpesz vírus éveken keresztül lappanghat anélkül, hogy tüneteket okozna, ezért meglehet, hogy az ismerősöd sem tud még róla, hogy esetleg lenne neki, tehát nem lehettek 100%-ban biztosak ebben.

A herpesz rizikó tényezői között sorolják, hogy a "Gyakori partnerváltás növeli a herpeszes fertőzés lehetőségét." [link]

Ezért is helyezném a hangsúlyt előbb a beszélgetésre (lelki megismerésre) és csak később a szexre (a testi megismerésre).

Úgyhogy a megismerkedés ideje alatt fel tudsz készülni egy orvos szakemberrel a vírus kordában tartására.

Sok sikert!

2017. ápr. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van esely!!! Ne aggodj!!
2018. márc. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!