Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha elkezdtem antibiotikumot...

Ha elkezdtem antibiotikumot szedni torokgyulladásra, (doki írta fel) és a 14-ből még csak 4-et szedtem be, abbahagyhatom?

Figyelt kérdés
Mivel állítólag nem lehet abbahagyni hanem végig kell szedni, de nagyon sok rossz mellékhatást tapasztalok, már most. De orvos sincs most, hogy újat kérjek (bár gyanítom az sem lenne sokkal jobb)

2017. dec. 24. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumot baktérium okozta torokgyulladásra szokták irni..Az antibiotikumnak nem az a szerepe hogy a beteg jelenlegi állapotát javítsa, hanem megállítsa a szövõdményeket..A te esetedben: tüdõgyulladás, szìvizomgyulladás, agyhártyagyulladás.stb.

Te érzed hogy mennyire erõs az immunrendszered..Ha könnyen leszel beteg akkor én nem ajánlanám az antibiotikum abbahagyását.

2017. dec. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumot végig kell szedni akkor is ha a tüneteid enyhülnek. A 14 tablettányi dózis juttat be olyan mennyiségű antibiotikumot a szervezetedbe hogy biztosan hatásos legyen. Nem véletlenül van így dozírozva. Ha csak négyet szedsz be akkor olyan mintha nem tettél volna semmit. Ha komoly mellékhatásokat tapasztalsz akkor viszont abba kell hagyni és jelezni az orvosnak. Nem minden antibiotikumnak hasonlóak a mellékhatásai.
2017. dec. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumot végig kell szedni. Viszont milyen mellékhatásokra gondolsz? Ha a gyomroddal van összefüggésben, tehát puffadsz, fáj a hasad, hányingered van, akkor párhuzamosan probiotikumot kell szedni és akkor nem lesznek ilyen tüneteid.
2017. dec. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!