Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torok gyulladás vagy influenza?

Torok gyulladás vagy influenza?

Figyelt kérdés

Pentek reggel kezdodott kohécselni kezdtem de csak nagyon piciket.

Aztan pentek éjjel egesz ejt fent voltam,a kohogesem eldurvult nyelni nagyon nehezen tudok a testem forró 39.9 fokos láz

Hidegrázásom volt síró gorcs jott ram.reggel fel 6 kor anyu hozott egy flectort ami kb 8-9 oraig delelottig lazitott rajta.

Most delutanra mar a csontjaim is fajnam a jaras nehezemre esik, hasmenesem van es lázam.

Nehezen tudok nyelni.

Enni sem tudok nincs étvágyam.

Anya gondolt ra hogy kihivja az ugyeletet de apu azt mondta influenzara nem adnak semmit.

Nagyon beteg vagyok félek a kovetkezményektol.

Hogy ma ejjel sem tudok aludni.

Vettem be 2 flectort amit 12 oras.

Plusz egy neocitrant ami kiszaritotta a torkom.

Segitsetek kerlek nektek mi hatott ha volt ilyen bajotok es mi.volt az!:(

17/L


2018. febr. 10. 20:17
 1/3 anonim válasza:
Most van egy járvány ami szinte ezekből "áll". Igyál Neo-Citran-t és mézes teát. Mindezek mellé egy gerezd fokhagymát.
2018. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Összességében influenzának tűnik. magas láz, végtagfájdalom de lehet egy + kis baktérium is, mert a hasmenés nem jellemző, hacsak nem a flectortól.


Érdekes én lázlehúzásra az algoflex fortet használom, ha nem használ akkor 6 óránként váltogatom más hatóanyaggal pl. nurofen.


Amit hallottam a mostani influenzáról, hogy 4-5 napig nehéz csillapítani a lázat.


Nagyon sok folyadékot igyál (lehetőleg szoba hőmérsékletűt) és szedj sok C vitamint. Ezekben az időkben akár 8-10 g (8.000-10.000 mg)/nap.

Esetleg a torokfájásod miatt érdemes majd a dokival hétfőn megnézetni, mert arra lehet kapnál antibiotikumot, ha be van gyulladva. De ha csak influenzád van akkor arra nem fog adni semmit. És feküdj!!!! Próbálj meg izzadni. Amikor az elindul onnantól fogsz gyógyulni. A láz pedig valamilyen szinten jó, mert az immunrendszered válasza a vírusra, és öli a vírust.

2018. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Influenzának tűnik, igyál sok mézes citromos teát, Strepsils szopogató tabletta nekem enyhítette a torokfájásom és a sós vizes gargalizálás. Ha nincs étvágyad, akkor kérd meg anyukádat főzzön húslevest, én is azt ettem, az jól esett.
2018. febr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!