Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bőrgomba kezelése házilag?...

Bőrgomba kezelése házilag? Tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés
VOLTAM ORVOSNÁL, mielőtt bárki kérdezi. Kapszulát és Exoderil krémet javasolt. A kapszulától beszédültem, ráadásul károsítja a májat, nem szeretném hosszú távon szedni. Az Exoderilről még nem tudok nyilatkozni, de a Canesten se vált be. Nem akarok több ezreket haszontalan krémekre és tablettákra költeni. Házi módszerek érdekelnének, pl: ecet, jód, szódabikarbóna, stb. Az ecetet már próbáltam rá és sokkal szebb lett másnapra, de kíváncsi vagyok mások tapasztalataira is ebben a témában. Előre is köszi mindenkinek!
2018. ápr. 14. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az octeniseptet ez egy bőrfertőtlenítő, és valamennyira hat a bőrgombára is (benne van a használati útmutatójában is, hogy hogyan kell használni ebben az esetben). Nekem ez az egy használt eddig.
2018. ápr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyilván azért írt fel az orvos kapszulát, mert olyan szintű a fertőzés.


Igazából mintát kellett volna venni, és tenyésztésre elküldeni.


A Canesten valószínüleg azért nem hat, mert a klotrimazol hatóanyagra nem érzékeny az a gomba ami a fertőzést okozza.


A jód (Betadine: povidon-jód) az összes gombára jó, de csak felületi fertőtlenítésre, illetve, míg a jód fel tud szívódni.


A bőrgombára egyébként legtöbbször flukonazol tartalmű kapszulát szoktak felírni, ez széles spektrumú gombaölőszer, heti 150 mg-ot kell belőle használni 4 héten át, illetve, míg a fertőzés el nem múlik és utána még 2 hétig.


Ha nagyon fáj és ég, akkor szoktak kortikoszteroidos krémet felírni, gombaölő hatóanyagú krémmel keverve. (Pl. Locoid (hidrokortizon) + Nizoral (ketokonazol)).


Egy egészséges májat nem visel meg a terápia, nyilván aki Gilbert-szindrómában szenved, vagy zsírmája van, annál számít maga a készítmény hatóanyaga, az adagolás módja, és a használati idő is.

2018. ápr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!