Fertőzött vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel nagyon egy hullámhozzon vagyok, és úgy néz ki, komolyra fordítanánk kettőnk között a kapcsolatot. Egyetem alatt elég kicsapongó életet éltem, emiatt elmentem egy nemi betegséget kimutató tesztre. A következő eredményt kaptam:


HBsAg kimutatása/ECLIA (Cobas) 0,589 COI

Negatív (nem reaktív, COI < 0,9). HBV szeronegativitás.

Anti-HBs/ECLIA (Immulite) 762,00 mIU/mL

Pozitív (reaktív Cl >= 12 mlU/ml). HBV védettség magas anti-HBs szint miatt.

Anti-HBc IgM /LEIA (Immulite) <2,00 U/mL

Negatív (nem reaktív, küszöbérték index < 10)

anti-HCV kimutatása/CLIA (DXI 800) 0,080 COI

Negatív, nem reaktív COI < 0,9). HCV ellenes antitest a mintában nem mutatható ki,

szeronegativitás.

HIV Ag/AT meghatározása/ECLIA (Cobas) 0,292 COI

Negatív (nem reaktív, COI < 0,9) HIV-1 antigén és HIV-1/2 specifikus antitest a

mintában nem mutatható ki, szeronegativitás.


Valaki, aki hozzá értő, meg tudná mondani, hogyan kell értelmeznem a fent leírt eredményt? Látom, hogy a HBS/Ag negatív, viszont az Anti HBs az pozitív? Most fertőzött vagyok, vagy ez a védettséget jelenti? Nem értem sajnos...



2018. ápr. 19. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az anti-HBs pozitív értéke védettséget jelent. Gondolom, kaptál oltást.

A HBsAg pozitivitás jelentené a fertőzöttséget, de az negatív


Minden rendben!

2018. ápr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a nagyon gyors válaszát! Megkönnyebbítette az éjszakámat. Szörnyen megijedtem... Köszönöm mégegyszer!
2018. ápr. 19. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:
A védettséget jelenti.
2018. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az más kérdés, hogy ez csak a vérből kimutatható betegségeket mutatja, attól még lehet más is (pl. Chlamydia, papilloma, stb.), ezeket egy nemibeteggyógyász tudná diagnosztizálni.
2018. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írta, a gombát, a papilloma vírust is nézesd meg a nemi beteg gondozóban, nagyon bele tudna rondítani a legszebb kapcsolatba is.

Nem szép/ szemét dolog lenne tovább adni, ha van.

Sok sikert!

2018. ápr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elmentem, kivizsgáltattam magamat. Hál' Istennek nincs semmi probléma. Megnyugodtam! :)
2018. ápr. 25. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!