Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csomó a nyakon, mitől?

Tomszi 21 kérdése:

Csomó a nyakon, mitől?

Figyelt kérdés
3 hónapja Staphylococcus aureust tenyésztettek ki antibiotikumkurát kaptam, ezútán 3 hétre Helikobaktert is kitenyésztettek erre eradikációt kaptam ezt követően kétoldali mandulagyulladást is összeszedtem újabb antibiotikumkura volt. A 3 hónap alatt ilyen sok fertőzés normális? És az a pláne az egészbe, hogy a nyakam jobb oldalán kígyószerűen elkezdett nőni egy csomó ami nem fáj és kb. már 4 cm-er , a bal oldalon a fülem és az állkapocs alatt kicsivel szintén nől egy, de az már majdnem akkora mint egy fél dió, a manduláim felvannak dagadva és fehér foltosak, de ez sem fáj. A labor eredmény vérszegénységre úttal, de nem vagyok az kivizsgálás volt, füll, orr, gégészeten azt mondták, hogy ez teljesen normális egészséges vagyok. De akkor mitől megy fel a lázam, hányinger, állandó alúszékonyság. És nem normálisak a tünetek sem szerintem. Nem vagyok orvos, de minimumot tudom mivel ápoló vagyok. Hová menjek, hogy kivizsgálás legyen?
2018. aug. 28. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:

A csomó a nyakadon nyirokcsomó duzzanat. Ami teljesen normális, ha az embernek fertőzése-gyulladása van, vagy a közelmúltban volt.

És ha ápoló vagy, akkor nehogy már ne legyen egyetlen orvos sem, aki teljes körű kivizsgálásra küldene...mert erre van szükséged. Első körben háziorvos, utána mindenfajta vizsgálat.

2018. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Éppen ez a gondom, hogy a háziorvos és a kórház is csak az antibiotikumot nyomja belém, hiába mondom, hogy felesleges mert nem hatásos már ilyen hosszú idő alatt meg kellett volna gyógyúljak ennyi gyógyszertől.
2018. aug. 28. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor menj másik orvoshoz. Szabad háziorvos választás van.

Nekem is teli volt a nyakam nyirokcsomó duzzanatokkal. Pedig én még beteg sem voltam.

A háziorvosom elküldött infektológiára, ott pedig elvégeztek egy rakás vizsgálatot. Vérvétel, ultrahang, sőt még AIDS tesztet, nemi beteg szűrést is. A vége az lett, hogy kikaptak egy nyirokcsomót a nyakamból és szövettanra küldték. Ugyanis nem volt kizárható a nyirokrendszeri rák. Végül kiderült, hogy szerencsére csak egy autoimmun betegségről van szó. Szóval a megoldás a normális orvos!

2018. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Az lesz, elmegyek másik orvoshoz.
2018. aug. 29. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!