Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tönkre tette a gyomromat az...

Tönkre tette a gyomromat az antibiotikum. Mit vegyek rá?

Figyelt kérdés

Kicsit megfáztam. Kaptam antibiotikumot és köptető tablettát. A tabletták szedése végefele rossz lett a gyomrom. Már 5 napja nem kell szednem semmit. Kigyógyultam a megfázásból,de a gyomrom nagyon tönkre ment.(nagyon keveset eszek,de mégis sokszor és sokat megyek nagywécére. fáj is a gyomrom meg minden)


Mit vegyek rá a gyógyszertárban? Vagy segítenek ebben a gyógyszerészek?


Köszi a válaszokat.



#gyógyszer #rosszgyomor
2018. szept. 6. 19:31
 1/9 anonim válasza:
Normaflore-t.
2018. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Probiotikumot
2018. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kicsi megfázásra? Ez az orvos nem normális...! Nem kell mindent beszedni, főleg nem antibiotikumot.

Normaflore és joghurtok az élőflóra miatt. Diétázz pár napot, főtt krumpli, rizs, pirítós, gyümölcsök. Máskor ekkora butaságot ne csinálj, keress másik orvost.

2018. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves 3# as! Nem kéne inkább az orvosra hagyni a gyógyítást? Ő vizsgálta meg a kérdezőt. Te meg csak olvastad...
2018. szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt írta, kicsit(!) megfázott... Nem hiszem, hogy erre rögtön antibiotikum szükséges. Főleg, hogy 'tönkreteszi' a szervezetet.
2018. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Probiotikumot vegyél!
2018. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát én mondtam a dokinak h a nyáron nagyon melegem volt és elmentem az anyámhoz, faluba, ahol hűvösebb volt.

A bátyjám legyezett és attól egy kicsit megfáztam. Ez augusztus végefelé volt.

Azonban június végefele is megfáztam amikor Pestre utaztam hazafelé késő este. Nagyon huzatos volt és akkor sokkal jobban megfáztam,de nem tudtam dokihoz menni a szemét főnököm miatt.


Gondolom azt gondolta az orvos h azért fáztam meg ilyen könnyedén,mert már a nyár elején is megfáztam,de akkor nem tudtam elmenni hozzá és biztos úgy gondolta h még lappant bennem gyulladás vagy valamilyen baktérium.


Amúgy mindíg nagyon erős gyógyszereket írnak fel nekem. Volt h egy kis arcüreggyulladásom volt valaamelyik télen és olyan erős gyógyszert írt fel, h a hajam is elkzdett hullani tőle.


De nem értem h miért nem ír fel valamit a gyomromnak is ha tudja h erős a gyógyszer és nekem dolgoznom kell.

De most megyek gyógyszertárba. Az ivójoghúrtok valamivel jót tesznek,de nemsokat sajnos. ebben reménykedtem,de kénytelen vagyok már valamit venni rá.

Remélem h nem az lesz a mellékhatása h mégjobban tönkre teszi a gyomromat.



-ja és az antibiotikumra az volt írva h vagy megöli a baktériumokat vagy jobban szaporítja. de mellékhatásként is írt a gyomorpanaszokra. elmegyek még a dokihoz is inkább. mert vagy szaporodtak a baktériumok bennem vagy remélhetőleg tényleg csak a mellékhatása.

2018. szept. 7. 08:24
 8/9 A kérdező kommentje:
SOHA TÖBBÉ NEM MEGYEK EL ORVOSHOZ!!!
2018. szept. 7. 22:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi történt?😱Megint antibiotikumot írt?


Egyébként nálunk is az volt gyerekkoromban/90-es években/ a szokása az orvosnak, hogy akár mivel/de tényleg/ mentem hozzá antibiotikumot írt fel, de csak 1 félét az Augmentint és soha nem mondta, hogy adjanak a gyereknek mellé Probiotikumot/pedig már akkor is létezet, ha más nem etessenek velünk joghurtot/, mert tönkre teszi a bélbolyhokat...mióta gyerekem van és belecsúsztunk egy komolyabb betegségbe antibiotikumot írt a gyerekorvos, egyből mondta hogy kell mellé adnom neki pl ProKid-et...azóta tudom, hogy konkrétan az én orvosom gyerekkoromban le sem sz*rta a pácienseit, vegyített orvos volt mivel kis faluban nőttem fel nem volt külön gyerek és felnőtt...2-es voltam

2018. szept. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!