Csomó a tarkón?

Figyelt kérdés
Van egy kb dió méretű csomó a tarkomon. Nyomásra érzékeny. A nyak többi részén sehol nincsen tapintható csomó, csak itt és csak a tarkóm bal oldalán. Már kB 1 éve megvan fel éve műtöttek és a műtét előtti vizsgalatoknal nem találtak semmit. Mi a tököm ez? 19eves fiu

2018. okt. 23. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármi lehet.

Nyirokcsomó duzzanat, görcs, zsírcsomó, stb.

Nekem is néha előjön a tarkóm bal oldalán ha ideges vagyok. Az izmok megfeszülnek..

2018. okt. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lipóma - jóindulatú zsírdaganat. Menj orvoshoz, talán a sebészetre, és leszedik, nehogy rosszindulatúvá váljon. [link]
2018. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ott lehet zsírgöb, azt egy egyszerű kis műtéttel eltávolítják, de lehet ciszta is, de kb. ugyanaz az eljárás. Érdemes levetetni, mert magától nem múlik el, kisebb pedig nem lesz. Reggelente szoktam látni egy bácsit munkába menet, én csak Ciszta bácsinak hívom, neki már teniszlabda nagyságú dudor van a tarkóján, de nem foglalkozik vele.
2018. okt. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

a lipoma nem érzékeny nyomásra. a nyirokcsomó igen. valószínűleg az ott egy megduzzadt nyirokcsomó bár a diónyi méret kicsit nagynak hangzik nyirokcsomóhoz képest... azok inkább borsó nagyságúak.

biztos hogy diónyi az a méret?

2018. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!