Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gyenge az immunrendszerem,...

Gyenge az immunrendszerem, vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kezdődött tüdőgyulladással, haza engedtek, mert az ikreim itt vannak, itthon kell szednem az anitbiotikumot, kedd este még a kórházban kaptam vénásan antibiotikumot, majd haza engedtek, szerda reggel már szedtem a Curamot 2x1 van előírva.

Azóta lett egy otromba herpeszem, olyan szinten kiszáradt az arcom, hogy tiszta piros, repedezett (bepanthen plus-al kezelem), a szemem ég, mintha lenne benne valami, de nem piros és semmi nem látszik, illetve elkezdett alulról a húgycső végződésnél viszketni. Pénteken azt mondta a házi orvosom, hogy a tüdőgyulladás miatt minden támad most.

De ennyire? Nekem ez kicsit sok. A herpeszt kezelem, a szemembe csepegtetek nasivint, az arcomat kenegetem, alulra kentem canestent.

Meg vagyok rémülve. :(


2018. nov. 11. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább az antibiotikum mellékhatása a herpesz, meg az arcon jött pirosság, és a szemed is attól ég, illetve az alsó húgyúti problémát is a candida gomba okozza. A jó baktériumokat is leöli az antibiotikum. Ajánlom szedjél Pro gasztro 825 probiotikumot emelt adagban! Ettől rendbe jönnek a problémáid. Nekem is az antibiotikum ilyen problémákat okozott, mint neked.
2018. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jézusom. Én meg agyon aggódtam magam, hogy ennyire legyengült az immunredszerem.

Akkor valószínűleg nincs semmi komolyabb bajom? Huuuh. Köszönöm.

Normaflore van itthon, az nem jó? Nem tapasztaltam hasmenést, így nem szedtem az antibiotikum mellé. Nem gondoltam volna ,hogy ilyen szélsőséges hatásai vannak. :(

2018. nov. 11. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd rá az orvosra, vagy keress másikat. A húgycső viszketése valóban jelezhet gombás fertőzést (Candida). Ezt a Curam okozza valószínűleg, mivel a gyakori mellékhatásai közé tartozik. A bőrkiütés biztosan herpesz (mármint orvos állapította meg?)? Szerintem elképzelhető, hogy inkább az is az antibiotikum mellékhatása. Szedtél már ilyen típusú antibiotikumot? Elképzelhető, hogy allergiás (túlérzékeny) vagy rá? Azt tudom javasolni, hogy minél hamarabb keress fel egy megbízható orvost!

Probiotikumot valóban fontos szedni, a normaflore tökéletes, mivel bevehető egyszerre az antibiotikummal.

2018. nov. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A herpesz az ajkamon jelent meg, de a Herpesin és Zovirax Duo hatására már csak a kis seb van utána. :)

Ezek a bőr tünetek az orrom széleinél, szemöldök környékén jelentkeztek, huzódott, égett, hámlott, most meg ki van extrémen pirosodva, baromi jól nézek ki.

Sosem szedtem még, antibiotikumot sem nagyon, így nem voltam tisztában a mellékhatásokkal. Sosem volt ott lent sem panaszom, mindig járok nődokihoz, csütörtökön például az éves rákszűrésen voltam, de ez a viszketés tegnap kezdődött, már extrémen fel fokozódott, bekentem canestennel. Nem érzek változást, nem tudom mit kellene tennem, most olvasgattam neten, hogy a 3 napos canesten kúra jó lehet, esetleg... Megéri kirpóbálni?

A herpeszre annyit mondott a házi orvosom, mikor mentem hozzá, hogy írjon ki valamit a herpeszre, hogy ez ilyenkor teljesen normális, van egy bakteriális tüdőgyulladásom, ami legyengíti az immunrendszert s emiatt támadhatnak a vírusok is, mint a herpesz. Oké, ez megnyugtató, de amikor már jött a szem égés (nem piros, nem duzzadt semmi gyulladásra utaló jel...), viszketés ott lent, akkor már kezdtem parázni, hogy ennyire meggyengülhetett az imunrendszerem. Kicsit már soknak tartottam.

2018. nov. 11. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!