Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ezek szerint még nem múlt el...

Ezek szerint még nem múlt el a hüvelygomba?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

1-2 hete hüvelygombát diagnosztizáltak nálam.

Tünetek: megduzzadt szeméremajkak és extra fájdalmas szex.

Az orvos felírt tablettát, canesten krémet.

Ezeket a partnerem is bevette/használta + nekem még micovag hüvelykúpot. Mondta a doki, hogy 10 napig semmi szex, alkohol, édesség. Ezeket mind betartottuk/betartottam. Azonban amikor letelt az "elvonó" szexeltünk (2 napja) de a szeméremajkaim fájtak kicsit, tehát már nem olyan extra szenvedés volt, hanem egy enyhébb változat.

Még egy kúra szükséges?

Mit tanácsoltok? (igen, tudom az orvos holnap rendel, de nekem akkor jön meg...)



2019. márc. 10. 18:30
 1/1 anonim válasza:
Nekem is volt, habár nekem viszketett és kellemetlen volt a sex. Sajnos hiába kezeltek betadinnal, különböző gomba ellenes szerekkel, csak ideiglenesen jött be, mindig visszatért. Nystatin kúpot írass fel, az biztosan segít, nem azonnal, de egy héten belül én már éreztem a különbséget. Én ezt két hónapig minden nap alkalmaztam, kivétel menszeszkor. Azután már csak menstruáció előtt egy héttel. Emellett tartani kell a diétát, cukor-és élesztőmentesen, persze alkohol megint csak kizárt. Sajnos ezt hónapokig tartani kell. Az elején nagyon szigorú, aztán már lehet enni pl. több fajta gyümölcsöt is (kezdetben csak pl.málnát, zöld almát, piros gyümölcsöket, mert ezekben kevesebb a cukor). Cukor helyett használj eritritet, ha sütsz vagy főzöl. És elvileg a mozgás is segít (sajnos nekem erről nem tudok nyilatkozni). A sex nálunk nem volt tilos, de gumit mindenképp használj. Az orális sexet sajnos megtiltotta a doktornő. Nyugodtan írj privátban, ha kérdésed van. Én már fél éve kezdtem el ezeket alkalmazni és azóta fokozatosan elmúltak a tünetek és azóta se jöttek vissza, pedig már szoktam csalni is a kajában.
2019. márc. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!