Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tehetnék, hogy erősebb...

Mit tehetnék, hogy erősebb legyen az immunrendszerem?

Figyelt kérdés

Eddig az év mindhárom hónapjában megfáztam, fújtam az orrom, köhögtem stb. Nagyon idegesítő ugyanis szedek c vitamint, d vitamint, kasvirág cseppet (szedtem propoliszt, grapefruit cseppet) és mégis mindig beteg leszek. Szeretnék olyan gyógyszert vagy természetes megoldást találni amitől ritkábban leszek beteg. Almát is eszek naponta, narancsot és banánt is szoktam.

Gyerekek között dolgozom lehet ezért betegszem meg gyakran. Kezet is mosok gyakran mosok.


27/N


2019. márc. 14. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Amit most mondok az lehet, hogy hülyén fog hangzani, de nekem bevált. Próbáld meg azt, hogy nem “baktérium mentesítesz” mindent tehát ritkábban mosol kezet, az almát nem mosod meg evés előtt stb. Nyilván nem azt mondom, hogy legyél egy igénytelen állat, mert ez a másik véglet. Nekem ez segített.
2019. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy ez lehet nagyrészt az oka:


"Gyerekek között dolgozom lehet ezért betegszem meg gyakran."


Én is gyerekek között dolgozom. Továbbá elég stresszesek a napjaim. A kettő együtt összeadódik.

Stressz gyengíti az immunrendszert (hiába a vitamin, stb.), és a gyengébb immunrendszerrel hamarabb összeszedünk bármit.


Nálunk volt olyan, hogy 7 tanár hiányzott egyszerre, aztán váltás volt... Akkor odáig jutottunk, hogy csoportokat vontunk össze (gyerekek közül is többen hiányoztak).


Tanár, óvónő, vagy milyen munkakörben dolgozol gyerekek között?

2019. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt, hogy a stressz gyengíti az immunremdszert, mert ha ez így lenne már nem élnék.

Ehhez képest 1,5 éve megfázva sem voltam. Bizony én mosom a kezem ahogy hazaérek és nem veszek a számba semmit amit koszos kezzel megfogtam. Mindig van nálam kézfertőtlenítő. Orvosi rendelőből kijövet használom is. Viszont a gyerekek folyton betegek. Amíg velük dolgozol össze fogsz szedni mindig valamit. Más munkát kéne keresni. Télen szedtem homoktövis cseppeket. Nem tudom mennyit számított. Én nem gyerekekkel dolgozom. Meg ha picit is éteztem valami tünetet vagy tömefben voltam influenza szezonba, hazaerve beültem pár percre az infralámpa elém jól is esett télen és talán ez megvédett a bakteriumok vírusok elszaporodásától. Ha picit kapart torkom kakukkfű vagy bodzateát ittam. Nyilvan nem bizonyított, hogy ezek védtek meg.....de ki tudjam ártani egyik sem árt senkinek. Talán érdemes kilróbálni

2019. márc. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3


Nem tudom, hogy Te orvos vagy-e, vagy csak egy hasonló laikus.

Nekem a háziorvosom mondta, hogy a stressz nagyban gyengíti az immunrendszert és így sokkal könnyebb összeszedni a dolgokat. Ha valaki olyan közegben dolgozik, akkor ez még fokozza, mert nagyobb a forrás.


Én ezt elhiszem a háziorvosomnak, illetve saját tapasztalatom is ezt támasztja alá.

2019. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én meg biológus vagyok és nem ezt tapasztaltam. Vannak olyan dolgok amit minden orvos mond a jó ég tudja miért mert nem sok értelme van

Pl. Ez is egy ilyen dolog, aztán ott van hogy egyél c vitamint ha meg vagy fázva amitől nem fogsz hamarabb meggyógyulni. Sőt még emgelőzni sem fogod vele a betegsegeket. Meg a hidegben megfázol a.hideg kövön ülve meg felfázol és egyéb elmés dolgok. A legnagyobb divat manapság, hogy mindenre rávágják, hogy pszichesen van. 🙈 A sressz nem jó dolog. De nem törvenyszerű hogy beteg leszel ha sok stresz ér. Mondjuk ha mellette nem alszol, össze vissza eszel, akkor nyilvan nagyobb esélyed van rá. De ez az odagigyelés hianya. Nem pusztán a stressz.

2019. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5


Ha valaki stresszes, annak nagy százalékban van problémája az alvással is és az étkezésbe is bezavarhat. Ezek összefonódnak, összefüggnek. Éppen így vezethet a stressz (mint eredeti forrás) az immunrendszer legyengüléséhez.


Az én háziorvosom sem híve annak, hogy tömd magad ilyen-olyan vitaminokkal. És ahogy levezette a dolgot, illetve saját tapasztalatom is azt támasztja alá, továbbra is azt mondom, hogy igenis komoly összefüggés van a stressz és a megbetegedés között.

És igen, sok esetben nem szervi probléma az elsődleges, hanem pszichés eredetű - pszichoszomatikus. Amikor elsődleges ok pszichés, és az nyilvánul meg testi tünetben.

2019. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy ebredek, hogy már reggel összeugrik a gyomrom a stressztől mert ptsdm van és ettől panikrohamaim meg rémálmaim. Ez masfél éve megy egy átélt trauma miatt. Több időt szánok az alvasra, odafigyelek a taplálkozasomra fokozottan.pl cukormentesen étkezem.stb. és masfélcéve nem volt semmi bajom. Pedig olyan szintű stresszben élek, hogy örülök ha van egy nap mikor nincs halálfelemem. Nem ezen múlik. De mondjuk reflixot gyárthatsz magadnak a szresszel. De amiket a kérdező írt NEM!
2019. márc. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7


"Több időt szánok az alvasra, odafigyelek a taplálkozasomra fokozottan.pl cukormentesen étkezem.stb. "


Épp ez az, hogy te tudatosabban odafigyelsz ezekre.

De ha nem így tennél, akkor téged is kicsinálna.


Ezt kell elérni, tudatosabban odafigyelni. Proaktívnak lenni. De nehéz megtenni, nagy akaraterő, önfegyelem kell és az emberek nem egyformák.

2019. márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!