Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Immunrendszer, fertőzések

A kérdés

Ha van egy Hashimoto nevű betegségem lehet, hogy megúszom ennyivel? Semmiféle tünetem nincs, minden laborom jó, kivéve az ATPO ami (0-60 helyett) 99.

Sziasztok! Az orvosok nem mondanak semmit, de alaposan beijesztik az embert mondván jöhetnek keményebb betegségek is ezután (SM, stb)... Arra vagyok kíváncsi, hogy ez akkor azt jelenti, hogy innentől életem végéig romlani fog az életszínvonalam és mindig egyre több betegséget kell majd kezelni? Mindenképpen jön más is, ha megteszek amit csak tudok, hogy jobban legyek (diéta, mozgás, vitaminok, stb)? Lehet, hogy hülyeség de eléggé le tud stresszelni a gondolat, hogy innentől nincs megállás a lejtőn lefelé...

Kérdések hasonló témákban: autoimmun betegség, Hashimoto-thyreoiditis

2019. ápr. 3. 14:08  Privát üzenet  

A válaszok
Na, én is ilyen kis paragép voltam, amíg ténylegesen nem lettem beteg. Keress egy endokrinológust, aki kezel, nem hiszem, hogy olyan baromi nagy dolog lenne a pm túlműködésed.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2019. ápr. 3. 14:32 Privát üzenet
A pajzsmirigy beteges fb csoportban sok hashimoto-s van, nem panaszkodnak róla, hogy csúsznának lefelé a lejtőn. :)

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2019. ápr. 3. 14:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Magán endokrinológushoz járok aki azt mondja "bármi lehet"... A háziorvosom pedig: "Akinek ez van, lehet neki még hat másik. További szép napot!"

Mindkettőt leváltom :)

# 3/4Időpont 2019. ápr. 3. 14:46 Privát üzenet
Kedves kérdező! Sajnos igazuk van. Nekem is Hashimotom van, van mellé, vitiligo, és időnként alopecia areata,foltos hajhullás. És még szerencsésnrk mondhatom magam, mert a mellékvesém még jó, nincs lisztérzékenységem, sclerosis multiplexem

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2019. ápr. 11. 18:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Valóban autoimmun betegségem van?
Ha mononukleózis betegségem volt és már meggyógyultam teljesen akkor utana meg fertőző lehetek?
Ha fertőző betegségem van ami nincs megállapítva, és a Háziorvosom nem látott el rendesen szólok az ÁNTSZ-nek megbüntetnek vagy segítenek?
Biztos, hogy autoimmun betegségem van?
A problámám az hogy ok nélkül igen erőteljesen izzadok ( hónaljtájon) annak ellenére h. nincs semmiféle ehhez kapcsolódó betegségem és túlsúlyos sem vagyok. Hogyan tudnám...
Mi történik akkor, ha Cavintont veszek be úgy hogy nincs semmiféle mentális betegségem? Okosabb leszek talán?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Immunrendszer, fertőzések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!