Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes Roaccutant szedni?

Érdemes Roaccutant szedni?

Figyelt kérdés

Nagyon gusztulstalan pattanásos bőröm van ami fáj is és sokszor megmaradnak a hegek. Kozmetikai cuccok közül rengeteget kipróbáltam de ha használnak is, csak ideiglenesen.

Gondoltam feliratom ezt bőrgyógyásszal, mert mindenkitől azt hallottam hogy ez a legerősebb, legtutibb megoldás, ami mindenkinek beválik... aztán elolvastam a mellékhatásait. Elég sok van és elég durvák, persze nem mindenkinél jelentkeznek, de azért ijesztő úgyhogy most dilemmában vagyok. Legjobban a pszichikai mellékhatásoktól félek, a betegtájékoztatóban azt írják hogy depressziót okoz, a meglévö depressziót súlyosbíthatja, és hajlamosít az öngyilkosságra !!

Na most.. nem vagyok depressziós, de elég durva hangulatingadozásaim vannak. Nemrég volt egy rosszabb időszakom ami nem állítom hogy depresszió volt, mert nem voltam pszichológusnál és távol álljon tőlem az öndiagnózis, de 8 hónapig tartott, és nagyon padlón voltam. Ennek tavasszal lett vége. Nagyon szeretném hogy kitisztuljon a bőröm, biztosan jót tenne az önbizalmamnak, így a hangulatomnak is. Viszont nem tudom mit váltana ki belőlem a gyógyszer. Ha pl jelentkezik az a mellékhatás hogy veseelégtelenség akkor gyorsan abbahagyom, és elmegyek orvoshoz, kikezelik, pont. De ha a pszichikai mellékhatások jönnek elő az nem ennyire egyszerű. Aki szedte, le tudná írni hogy kb milyen mértékben jelentkeznek? Mert nem mindegy hogy rámjön egy kis nyomottság, vagy hirtelen meggondolatlanságból kilépek egy autó elé, ami azért nem olyan visszafordítható dolog. Nem tudom mi lenne a jó... ha szerencsém van és nem jönnek elő a mellékhatások akkor viszont sokat segítene rajtam.

Szerintetek mit tegyek?


2019. júl. 24. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy évig szedtem, de mentális hatását nem éreztem. Az egyetlen mellékhatása, amit éreztem, hogy nagyon durván kiszárítja a bőrt. Ez egy szempontból jó volt, mert elég volt heti 1x hajat mosnom a heti 3-4 alkalom helyett, mivel gyakorlatilag soha nem volt zsíros a hajam, miközben szedtem. Más szempontból meg rossz volt, mert az ajkaim folyton kicserepesedtek, hámlottak, véreztek is. Az arcbőröm pedig ráncos lett már 20 éves koromra - ezt csak később vettem észre, amikor már késő volt abbahagyni a szedését. :(


Miután abbahagytam a szedését, visszatért az extrém zsírosság, úgyhogy megint moshatok naponta/kétnaponta hajat - viszont pattanásaim már ritkán vannak, akkor is csak 1-2. Előtte az egész arcom olyan volt.


Úgyhogy végeredményben nekem megérte, még a ráncok ellenére is. Még mindig jobb, mint a pattanás. :D

2019. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

március óta szedem, nekem csak annyi mellékhatás jött ki, hogy kiszáradt a szám, de néha bekenem szőlőzsírral, és teljesen jó

a bőrömet egyáltalán nem szárítja, most se nem zsíros se nem száraz, szóval jelenleg elégedett vagyok

plusz hajat mosni elég 1x egy héten


viszont mentálisan én romokban vagyok, de már a gyógyszer előtt is ugyanez volt

2019. júl. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éve szedtem 15-16 évesen. Nagyon kiszárította a bőröm. Nem emlkészem már,hogy mennyire javította ..talán nem voltak olyan gyulladt pattanásaim, de nekem azóta is miteszeres,zsírcsomós a bőröm. ..ha újrakezdhetném én eleve endokrinológushoz mennék. Nőgyógyász-endokrinológus a legjobb,ha lány vagy.

Inzulin rezisztencia, policisztás ovárium szindróma...hormonok eltérése...ott kéne inkább feltérképezni, hogy mi a helyzet

2019. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem
2020. szept. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!