Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hiperventilálásba bele lehet...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Hiperventilálásba bele lehet halni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy bugyuta kérdés, de holnap repülök tesómhoz Angliába. Tavaly már repültem, és ismerem magam, emlékszem, mekkora pánikrohamom volt. Egyedül leszek, tehát ismerős nélkül, még a figyelmem se lesz, aki elterelje.

Tehát a fő kérdés, túl tud annyira pörögni a szívem egy ilyen miatt, hogy meghaljak? :D Próbálok majd a légzéstechnikára figyelni, meg veszek be 1-2 frontint meg betalocot, az használni fog valamennyire? Tudom, nevetséges az egész egy 28 éves férfitól, de a repüléstől iszonyatosan félek... :D


2019. júl. 29. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hiperventilálásba (amikor túl gyorsan veszed a levegőt, és attól leszel rosszul) nem szokás belehalni. Szívbetegeknél tényleg lehet baj abból, ha izgalom miatt nagyon magas lesz a pulzusuk, de egy egészséges 28 évesnek nem kell tartania ettől (persze ha valamilyen alap szívbetegséged van, akkor beszélj a témáról az orvosoddal). A nyugtató nem tudom, mennyit segít.
2019. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz belehalni, vedd be a gyógyszereket, de ennél ne többet, és foglald el magad: olvasás, zenehallgatás. A múltkorit is túlélted, és minden újabb út közelebb visz ahhoz, hogy rájöjj, hogy semmi problémát nem kelt a repülés.
2019. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A leges-legrosszabb esetben elájulsz, de láss csodát, ekkor magától teljesen normálissá válik az ember légzése. Ha feszülsz, akkor fújjad a levegőt, ne szívd!
2019. júl. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet belehalni, legfeljebb elájulsz tőle. De akkor meg megszűnik a hiperventilálás, szóval még jól is jártál. :D
2019. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy nevetséges! Szerintem, a nyugtató segít.
2019. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Hiperventilálás alatt a szív túlpörgését értettem, összekavartam a szavakat, elnézést. A légzésemre oda tudok figyelni, legalábbis eddig nem jutottam még el addig, hogy ne kapjak levegőt.

Lényeg a lényeg, a szívem most is vert vagy 140-el fel- és leszállás közben, Betaloc és Frontin ide vagy oda. :D Azt hiszem, a repüléstől való félelmem sosem fog elmúlni, de ez van. Jövő hét szombaton megyek haza, addig legalább nyugodt vagyok. :D

2019. júl. 31. 21:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha többször repülsz, elmúlik. A jó tapasztalat hozza magával. Ez a deszenzitizációs terápia. Pókfóbiánál is működik.
2019. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!