Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek a haláltól. Pánikroha...

Rettegek a haláltól. Pánikrohamot tudok kapni amikor belegondolok, hogy a férjem egyszer megfog halni. Mi lesz velünk a halál után? Ti hogy tudtok "megbékélni" a kérdéssel?

Figyelt kérdés
Istenben nem hiszek... Ezt az örök élet és minden happy lesz szöveggel nyugtatják magukat az emberek azért lett kitalálva...

2019. jún. 26. 12:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom talán meg kéne próbálnod elfogadni, hogy egyszer mindenki meghal, ez elkerülhetetlen, de még messze van. Élned kell az életed boldogan, mert erről szól, hogy kiteljesedhess és azt a sok időt, amit a szeretteiddel töltesz értékesen használd fel :)
2019. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Én is ettől rettegek..
2019. jún. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Halmai Annamária válasza:
Ha nem rettegsz akkor is meg fog halni, tehát felesleges.
2019. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Mi lesz utánna? Semmi, bomlani kezd a testünk (Hamvasztás esetén nyilván nem, mert nincs test ami lebomoljon) és ennyi. Megszűnik létezni a világ számunkra.


Én megbékéltem ezzel, ez az élet rendje és ezt el kellene fogadnia mindenkinek és nem hazudni saját maguknak, hogy jaj ha jó leszek akkor a mennyországba kerülök. Mert NEM.


A faszt kerülsz te a mennyországba, vagy a földbe kerülsz vagy egy urnába vagy ahova kérted a halálod elôtt.

2019. jún. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Második hozzászoló vagyok. Ez nem ilyen egyszerű.. a mindenem a kisfiam, a férjem, a családom.. nem tudom elfogadni, hogy az élet egyszer véget ér, mert boldog vagyok velük.. csak ez a rettegés ne lenne, az elveszítéstől való félelem. Remélem az idő előre haladásával megbékélek és el fogom fogadni a mulandóságot. De jelenleg nem megy.. hiába magyarázom magamnak, amiket fent is írtok..
2019. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb mind meghalunk. Fájdalmas, de ez van. Ha most rettegsz folyamatosan, az semmire nem jó.
2019. jún. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Igen én azt értem hogy nem jó... Én sem élvezem elhihetitek... De ti mégis hogy tudtatok ezzel megbékélni hogy bármikor vége lehet mindennek? Egy rossz mozdulat egy átgonolatlan előzés és vége... Én ezért gyereket sem akarok... Csak azon aggodnék hogy jól van-e él e még... Vagy ha velem történik valami akkor mi lesz a gyerekkel? Akár 20 év múlva is hogyan tudnám itt hagyni amikor lehet hogy nem lesz munkája beteg lesz stb
2019. jún. 26. 13:12
 8/23 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy semmire nem jó.. tényleg nincs semmi értelme, de ez egy belső érzés, félelem, ami ellen nem tudok tenni.. vagyis próbálok nem figyelni erre az érzésre, figyelmet elterelni, megélni a boldog pillanatokat..de valahol minden másodpercben ott van a háttérben a mulandóságtól való félelem.
2019. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Lehet ajánlatos lenne felkeresned egy pszichológust, hátha ő segítene feltárni és leküzdeni a problémát.
2019. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok (2-es kommentelő) én ugyanígy vagyok, mint te. Megoldást még nem találtam. Lett egy gyerekem, még jobban ilyen lettem és nagyon féltem őt. Nem folytom meg, mert ésszel felfogom, hogy nem normális a mulandóságtól rettegni, szóval ez nincs kihatással a családra, csak belül érzek szomorúságot a mulandóság miatt, és ez miatt olyan büntetésnek fogom fel az életet. A bűntetés alatt azt értem minden bizonytalan..és véget ér egyszer. Nem is értem mi értelme. (Jó blabla mert szeretni jó, szeretve lenni jó, meg sok szép dolog van a világban, de akkor is a vége mindent felülír..)
2019. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!