Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőm depressziós, de...

A barátnőm depressziós, de nem akar segítséget, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Mióta összejöttünk kb 4 éve már az volt, de az utóbbi 1 évben egyre súlyosabb. Csomószor beszél az öngyilkosságról, nem akar élni, és senki sem tud neki segíteni.


Én tudom róla, hogy depressziós, ráadásul szorong is, de magáról nem hiszi el, hiába mondom neki 2 éve, hogy menjünk el pszichológushoz, nem akar. "felesleges", "úgyse tudna mit tenni", "nem ismer", "nem akarok magamról beszélni másnak" +stb indokai vannak. Pedig finoman utalok csak rá, nem követelőzök, figyelmes, nyugtató hangnemben beszélek vele mindig. Ha meg mondom, hogy segít, akkor azt mondja h nem hiszi hogy ezen lehet segíteni


Engem ez lelkileg kezd megemészteni. Szeretem őt, ő is szeret engem, ő a mindenem, de ő meg folyamatosan szenved.


Csomó más infót most nem írtam le, mert nem fontosak most csak egyre jobban aggódom miatta.


Hogy vegyem rá, hogy elmenjen pszichológushoz? Azt is mondtam, hogy megyek vele, hogy ne legyen idegen annyira, de azt sem akarja. Tanácstalan vagyok.

22 évesek vagyunk


2019. júl. 31. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Menj el vele kirándulni, mondd neki hogy csinálja azt amit szeret, és ne hallgasson rock zenét, hanem valami vidámat, vagy klasszikusat, ne beszéljetek a depresszióról túl sokat, mert akkor romolhat az állapota
2019. júl. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, egyátalán nem hasznos.

Szóval seperjem a szőnyeg alá, azzal elmúlik, mi? Ez a magyar mentalitás köszi nem kérek belőle


Annak a privátnak köszi aki azt mondta h "hagyjam hogy legyen öngyilkos, majd én is az leszek"


Remélem szebb lesz neked is az életed annál hogy idegeneknek kívánj halált, Aladdin1992

2019. júl. 31. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!