Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszú távon szorongásoldón/ny...

Hosszú távon szorongásoldón/nyugtatón élés milyen kockázatokkal jár?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, személyiségzavarom van (borderline + elkerülő keverék).

Tavaly novemberben volt egy öngyilkossági kísérletem, azóta folyamatosan szedek szorongásoldót. Rilex/Loranxil/Medazepam-TEVA. Jelenleg hivatalosan 3x1 az adagom, de igazából szinte soha nem veszek be annyit, mert az rengetegnek tűnik. Komolyabb stresszel járó időszakokban (pl érettségi) elfogyott néha napi 4-5 szem (Loranxil), de amikor kb semmi extra nincs, akkor napi 0, 1, nagyon maximum 2 szemet veszek be.

Ez az a mennyiség, ami látványosan sokat javít az életkedvemen és sokkal könnyebben el tudom látni a napi teendőimet. Gyógyszer nélkül ez gondott okozott, de amióta szedem, szinte minden sokkal egyszerűbbé vált.


Kicsit azonban elgondolkodtam, hogy nem-e üthet vissza valahogyan ez a dolog, hogy már 18 évesen csak gyógyszer segítségével tudtam élni?


Próbáltam antidepiket, antipszichotikumokat meg ilyesmiket, de nem váltak be, csak fájt tőlük a hasam.


2019. aug. 1. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a kockázata a benzo tipusú gyógyszereknek, hogy függőséget okoznak. Ha majd valamikor abbahagyod, akkor fokozatosan csökkentve ajánlott.
2019. aug. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Én nem hiszek a pszichiátriai gyógyszerekben. Nem gyógyítanak meg. Azt sem fondolnám hogy beteg vagy csak rád sütötték ezt a bélyeget. Reagálsz a téged ért dolgokra. Jobb lenne megtanulni kezelni őket mint bogyókkal fedni a tüneteket. A felvetéseid jogosak. Most még ez megy de nyugtatóból egyre több és több kell a hatás eléréséhez. Mi lesz ha 30, 40, 50 leszel. Életcél ami fontos lenne!
2019. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #2!

Én meg azt gondolom, hogy az orvos felmérte az általad leírtak kockázatát azzal szemben, hogy öngyilkos lesz és meghal.

Légyszíves ne okoskodjál már. Szerintem a pszichiáter kicsit többet tud a témáról 6 év orvosi és 5 év szakképzés után. 11 évig tanult arról, amiben te "nem hiszel", hisz a gimiben ötös voltál biológiából.


Kedves kérdező!

A függőség kialakulása jelenti a fő kockázatot. Ezt abszolút ki lehet védeni, illetve mérsékelni lehet, ha mindenben követed az orvos kérését a gyógyszeredet illetően. Idős embereknél, hosszútávú kezelés esetén kimutatták az Alzheimer-kór megnövekedett valószínűségét, de ez téged még nem érint. Illetve ha esetleg tényleg aggódsz a dolog miatt, tényleg érdemes lehet az orvosoddal beszélni, és el fogja mondani, hogy tényleg tisztán láthasd a kockázatokat.

2019. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!