Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy elmúljon a...

Mit tegyek, hogy elmúljon a deperszonalizációs zavar?

Figyelt kérdés

Nagy valószínűséggel a pánikbetegségemből alakult ki de már tavaly óta nem volt pánikrohamom és szorongásom sem és ez az egész idén februárban kezdődött.

Fogalmam sincs miért tart még mindig , olvastam ,hogy akár évekig is eltarthat de azt is olvastam hogy le lehet győzni de konkrétat sehol nem írtak hogy hogyan...

Eddig még úgy ahogy eltűrtem mert nappal egész tűrhető volt csak éjszaka éreztem erősebben , de pár napja már nappal is ugyanolyan sz*r mint este... Már teljesen olyan mintha egy álomba élném az életem elég fura ezt mondani de vannak előnyei is ... Ez mielőtt elkezdődött csomó mindentől féltem és olyan típus voltam aki még az időt sem kérdezi meg egy idegentől az utcán... Most konkrétan még a gatyámat is képes lennék letolni előtte és megmutatni amim van(ez mondjuk nem lenne pont előny de értitek mire célzok) Most ezt vicces lehet olvasni annak aki nem tudja milyen de már olyan mintha teljesen elszakadtam volna a valóságtól... A sportomba is bátrabb vagyok például, nem félek olyan dolgoktól amik nagyon veszélyesek. Konkrétan már csak akkor érzem hogy élek mikor életveszélyes dolgokat csinálok...

Rohadtul elegem van , baromi nehéz így élni és sokszor úgy érzem hogy megfogok bolondulni teljesen..Ez le van írva mint tünet hogy az ember azt érzi, de mi van ha tényleg bekövetkezik?? Megyek az elmegyógyintézetbe ahol adnak majd mindenféle tablettát ami még jobban leépít?

Áhh nemtudom már mit csináljak...

Jó lenne írna olyan akinek van jelenleg ilyen problémája vagy már leküzdötte


2019. aug. 1. 23:57
 1/5 A kérdező kommentje:

Idemásoltam röviden le vannak írva a tünetei, biztos sokan nem is hallottak róla, vagy lehet ide téved olyan akinek ez jelen vagy csak még nem tudja micsoda.

(Én is interneten találtam pár héttel miután kezdődött)


A deperszonalizációs zavarban szenvedő egyének önazonosságukat, testüket és életüket torzult formában érzékelik, ami kellemetlen érzéssel tölti el őket. A tünetek gyakran csak időszakosan jelentkeznek, a szorongás, a pánik és a félelmek (fóbiák) tüneteivel együtt. Ugyanakkor a tünetek évekig fennállhatnak, vagy évekre visszatérhetnek. A betegek olykor csak nagyon nehezen tudják leírni panaszaikat, és attól félhetnek, vagy azt hihetik, hogy meg fognak őrülni. A deperszonalizációs zavarnak enyhe, átmeneti formái is vannak, amelyek csak kis mértékben befolyásolják a viselkedést. Egyes személyek képesek a zavarhoz alkalmazkodni, vagy gátolni képesek annak hatását. Másokat állapotuk miatt, folyamatosan gyötör a szorongás, félnek, hogy megőrülnek, vagy a testükből jövő torz érzeteken, valamint az önmaguktól és a világtól való elidegenedés érzésén rágódnak. A szellemi gyötrődés gátolhatja őket a munkában és a mindennapi tevékenységek végzésében, és akár önellátásra képtelenné válhatnak. A deperszonalizációs zavar diagnózisa a tüneteken alapul.

2019. aug. 2. 00:08
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést februárban tettem fel amikor kezdődött .:)


Hát ilyenek voltak az első hetek amikor még nem tudtam mi bajom lehet (az érzéseim kb az első 2 hétben nem is léteztek, vagy aludtak egy nagyot) Ezt viszont nem láttam tünetként leírva sehol:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2019. aug. 2. 00:20
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Menj el pszihologushoz ő biztos tudja mit csinálj én nem szenvedem ebbe és nem is értek ehez szóval ezen kívül sokat nem tudok mondani de kitartást
2019. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van. De nem állandóan csak időszakosan de volt, hogy hónapokig eltartott. Én nem éreztem előnyét engem rettenetes felelemmel töltött el mindig. Konkrétan néha úgy éreztem haldoklom vagy az őrület határán vagyok. Nekem egy valami segített nem egyből napról napra......a zeneterápia. Pörgös zeneket hallgattam amik életet vertek belém mert néha már az sem nagyon volt bennem. Vagy ha túl pörögtem akkor komolyzenét. Próbaltam elterelni a gondolataimat. Xe ha ezt az állapotot egy szóval kéne jellemeznem az az ISZONY. Engem annyira kikészít és annyira rettefek benne, hogy utcára is alig tudok menni de otthon is egy rémalom olyankor minden. Csodalkozom, hogy te így funkcionálsz és jársz kelsz. Nekem ez nem megy mert a rettegés miatt mindenféle pszicjosuomatikus tüneteket is produkálok ami a szédülésen át az ájulásig terjed. Jó hogy most épp nincs. De bármi stressz ér sajnis simán belecsúszok megint.
2019. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én megpróbáltam alkalmazkodni hozzá,mert nincs más lehetőség, de borzasztóan nehéz és lassan kikészít...

Próbálnék ki küzködni belőle de most nem megy, csak a stressz van és romokban hever az életem, sorozatos bukásaim lettek mindenből amibe bele kezdtem és nagyokat hibáztam amiket nem tudok helyre hozni egykönnyen... És ezek a dolgok még lejjeb visznek ebbe a betegségbe...Pedig tudnám talán mi a kiút, számomra a mindennapi sport , a társaság, barátok, talán egy barátnő is segítene talán a pszichológus is... ezek mind csak talán, de előbb másból kell kiutat találnom most. Az talán megalapozná ,hogy kikerüljek a pokolból.

2019. aug. 5. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!