Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Deperszonalizációs zavar....

Deperszonalizációs zavar. Valakinek mond valamit?

Figyelt kérdés
Nos, most nem fejtem ki bővebben, viszont egy jó ideje megbizonyosodtam róla hogy ez a bajom..Tudom butasag onmagunknak egy diagnozist felallitani de ebben biztos vagyok hiszen a leirtak igazak rám. Egészen véletlenül bukkantam rá és azt hiszem ez a "betegség" gyötör. Orvosnál voltam, próbáltam a lehető legjobban körűlírni az érzéseim de sajnos nem sok jót tett az ügy érdekében. Frontin szedését javasolta, de még 20 sem vagyok emiatt nem érzem hogy nagy szükségem volna rá. (Persze szedtem egy ideig viszont egyáltalán nem használt) Minden fejben dől el, szoktak mondani. Igen, ez így van de már mindennel próbálkozok szinte és nem erzek javulást, hiába foglalom el magam sportolok, szórakozom stb, és állok úgy a napnak hogy 'ez most egy szuper nap lesz'. Szerintetek szükségem van szavorvosra? És ha esetleg valaki találkozott volna ezzel az úgymond 'zavarral' leírná hogy mivel kezelték? Nagyon fontos lenne!
2017. máj. 7. 20:51
 1/3 A kérdező kommentje:
szakorvosra*
2017. máj. 7. 20:53
 2/3 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban!Nekem is ez van egy fél éve, bár nálam nyugtató elvonás után jelentkezett. Mindent(!)elolvastam már a témáról, mert ku*vára idegesít.Most csak tömören, de ha tudok még segíteni, írj privit. A leggyakrabban szorongás, pszichikai stressz okozza a DP-t. Ez esetben talán segíthetnek a nyugtatók, antidepresszánsok, antipszicikumok. Ezekkel az a baj, hogy gyorsan hozzájuk lehet szokni, és az elvonási tüneteik közt is szerepel a DP! Kafa!Mivel még 20 sem vagy, jó esélyed van rá, hogy ez magától elmúlik egy idő után.Nekem 2 dolog segít elviselni.Az egyik, hogy tudatosítottam magamban, hogy ez nem veszélyes, nem csinál semmi kárt, csak az agy trükközik. A másik pedig a figyelemelterelés.Jobb ötletem nincs, és sanszos, hogy másnak se lesz.Én a helyedben nem pocsékolnék pénzt orvosra, mert A: Fogalma se lesz, hogy te miről hadoválsz. B:Mosolyogva közli, hogy ilyen nincs is.C:Járjál hozzá sok pénzért, de nem fogja tudni elmúlasztani.

Csak az agyad tudja elhagyni ezt, miután úgy dönt, hogy nincs rá szükség.

2017. máj. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, hát nem is gondoltam volna de azt hiszem igazad van :) valahogy megkell bírkóznom vele.
2017. máj. 7. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!