Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van? Van valami bajom?

Mitől van? Van valami bajom?

Figyelt kérdés

Néha rám jön sajnos egy utálatos érzés, amikor egyszerűen dühös leszek, nem tudom mitől, egyszerűen csak jön. Szerencsére nem túl sűrűn, de azért mostanában többször

Olyankor csak úgy tudom ezt levezetni, hogy bántom magam. Általában combomba szoktam 4 újjal karmolni, vagy belemélyesztem a bőrömbe a körmöm, amennyire csak tudom, néha ütni is szoktam magam, leginkább a lábamat. Próbáltam párnába boxolni magam helyett, de nem jött be. Egyszerűen szükségem van olyankor arra az érzésre, ahogy pl érzem, hogy körmöm belemélyed a bőrömbe, vagy ahogy végig karmolom a lábam.

Mindezektől függetlenül normális vagyok, kicsit visszahúzódó, de teljesen normális.

Nem volt átlagos gyerekkorom, intézet után a nagyszüleim neveltek, testvéreimtől külön nevelkedtem. Már gyerekkoromban is megvolt ez a hülyeségem.

A másik mániám a köröm melletti bőr kaparászása. Gyerekkoromban olyan csúnya volt az újjam és úgy fájt, hogy fogni alig bírtam. Ezért nem voltam hajlandó például paradicsomot enni, mert elképesztően csípte a kezem. Azért ez ma már mérséklődött, de nem maradt abba.

De ez a hirtelen düh nagyon rossz tud lenni. A gyomromból indul, néha még a fogaimat is össze kell szorítani annyira erős az érzés. Legszivesebben sírnék, de csak ritkán tudok ilyenkor és csak úgy tudok lenyugodni, ha bántom magam.

Erről senki sem tud, mert szégyellem, de remélem itt tud valaki segíteni benne mit tudok ellene tenni és egyáltalán mitől van. Nagyon meg szeretnék tőle szabadulni.



2019. aug. 2. 22:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Hogy mitől van, azt nem hiszem hogy itt bárki meg tudná mondani neked. Lehet, hogy elfojtasz valamit, lehet, hogy beteg vagy. Nem kell szégyellni, orvoshoz kell fordulni, ő tud elvileg ilyenkor segíteni.
2019. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!