Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami szarnak a kezdete ugye?

Ez valami szarnak a kezdete ugye?

Figyelt kérdés

Már egy ideje tart ez a dolog és őszintén kezdek tartani magamtól.


Szóval így elég izolálva nőttem fel egy kis faluban,ezért ha emberek közé kell menni az mindig rossz érzéssel tölt el...de legutóbb fel kellett hínom valakit(hivatalos?ügyben) és szabályosan elkapott a hasgörcs utána.

Mondjuk az általában jön ha valakikkel találkoznom kell sajnos...pedig nagyon zavar,hogy magányos vagyok és szeretnék én laza lenn meg jófej lenni de mindig csak ilyen kriplinek sikeredik lennem.


Ja meg mindig azon kapom magam,hogy magamban beszélek??

És még számon is bírom kérni magam,hogy már megint csinálod te!!

szánalmas


Egyéb még hogy eljutottam odáig,hogy már alkohol kell ahhoz,hogy kimenjek,vagy hogy egyálatlán legyen kedvem bármihez is


segítségre lenne szükségem igaz?

tavaly anyám nagyon el akart vinni pszichológus de könyörögtem neki,hogy hagyjon már békén..mekkora szégyen mondtam

pedig csak szégyenlem nagyon,hogy nekem ilyen jellegű segítségre lenne szükségem..



2019. aug. 9. 18:13
 1/7 anarchy666 ***** válasza:
Ha már alkohol kell a kimozdulashoz mindenképp tanácsos lenne pszichológus segítségét kérni. Pszichológushoz menni nem szégyen, segitséget kérni meg pláne nem az.
2019. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szégyen. Minden értelmes embernek pszichológus kéne ebben a pusztulat világban.

Keress fel nyugodtan szakembert, sokat tud segíteni.

Kitartást!

2019. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi szégyen nincs a pszichológusban, menj el!
2019. aug. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy őrült, ha erre gondolsz. Szociális fóbiád van, egyszerűbben mondva szorongsz. Az alkoholt tedd le, mert csak rontja a helyzetet!

Segítséget kérni nem szégyen, de a bajod nem súlyos. Olvasgass a szoc fóbia tünetei-kezelése témakörben. Ja és nyugtatót se szedj, hosszú távon az is rontja.

2019. aug. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szociális fóbia. Meg tudja keseríteni az ember életét rendesen.
2019. aug. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 alreg válasza:

Ha nem szeretsz emberek közé menni, társalogni, vagy "félsz" a telefonálástól, az még lehet egyszerű introvertált beállítottság. Ez viszont nem betegség, csak egy alap, amire születésedtől fogva épül a személyiséged, épp ezért nem is lehet változtatni rajta hosszútávon.


Ha rosszul érzed magad tőle, nem tudod így magad elfogadni, akkor részeredményeket még mindig el tudsz érni egy pszichomókusnál. Csak ne állami legyen, mert az vagy szarik rád, vagy rosszabb esetben rászoktat egy gyógyszerre, ami végül is segít oldani a gátlásokat.

Üdv: egy régi Xanax-függő :-/

2019. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem biztos hogy segít, de ha esetleg mégis.


Ne úgy fogd fel, hogy "rászorulsz" a pszichológusra. A szellemi betegségek semmivel sem függnek jobban tőled, mint a fizikai betegségek, és azt sem szégyenled, hogy "rászorulsz" az orvosokra, ha tüdőgyulladásod van. A pszichológus ugyanolyan szakember, mint a többi orvos, és a pszichés betegség ugyanúgy nem tőled függ, mint a testi.

2019. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!