Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiásként az fogyás...

Anorexiásként az fogyás kezdete után egy évvel milyen egyéb fizikai tünetek jelentkezhetnek?

Figyelt kérdés

13 kilót fogytam, és idő közben kialakult egy jobb oldali érzékcsökkenés, ami mára odáig fajult, hogy a lábujjaim és a talpam közepéig az egész érzéketlen. Egyébként belülről meg folyamatos égő fájdalom van a karomban és a lábamban is.

Lehet ez a fogyás miatt? Vagy nincs köze hozzá? A sok alvást meg a kimerültséget betudom annak, de ezt?



2018. aug. 24. 12:22
 1/4 anonim válasza:

Anorexia esetén a legtöbb gond a nemi mirigyek nem megfelelő működéséből származik. Ha ugyanis a petefészekben nem érik tüsző, akkor a teherbe esés lehetősége és a havi vérzés egyaránt elmarad, s a nemi hormon termelődésének visszaszorulásával a hüvely hámbélése is sorvadásnak indul.

A serdülőkorban emiatt károsodik a csontépülés, ekképp gyengébb csontozat alakul ki, s mert a csont növekedési porczónái idő előtt elcsontosodnak, ez beleavatkozik a végleges testmagasságba. Későbbi életkorban viszont csontritkulás indul meg. A megcsappant csontanyag miatt a csontok sűrűsége csökken, s így törékennyé válnak. Ez súlyos sérülésekre vezethet.

A vizelet-visszatartásban (-visszaszívásban) fontos szerepű antidiuretikus hormon, más néven vazopresszin hiánya vagy hatástalansága esetén a rendesnél több vizeletet ürít a beteg - az anorexiások kétötödének van ilyen betegsége. Ezeken kívül csökken a vörösvérsejtek száma (vérszegénység lép fel), s kevesebb lesz a fehérvérsejt is, aminek a védekezési rendszer ereje látja kárát.

Kisebbé válik a szív, a rendesnél lassabban ver, s az EKG-görbén megfigyelhető csúcsok magassága (amplitúdója) is csökken, a folyadékháztartás egyensúlya felborul. Mindezekhez alacsony vérnyomás, ritmuszavar, a bal szívpitvar és -kamra közötti billentyű mozgási rendellenessége és szívizombántalom is társulhat. Nem véletlen, hogy a nagyon lesoványodott betegekkel leggyakrabban szív eredetű hirtelen halál végez.

( © 1999-2018 Centrál Digitális Média)

2018. aug. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ilyen tünetem

De én a helyedben orvoshoz mennék ezzel...

2018. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1 # köszönöm a választ, de 22 éves korban alakult ki. A menstruációm majdnen normálisnak mondható, a szívem nagyon gyorsan ver, a vörös vérsejtszám valóban csökkent, de a fehér megugrott, és a fertőzésekre való hajlamom is nőtt. A vizelet valóban jóval több, mint indokolt lenne. Szóval ilyen érzéketlenséget nem okozna ez? Sosem foglalkoztam korábban a súlyommal, nem zavart, hanem nagyon hirtelenrossz lépett fel. Lehet valami idegrendszeri elváltozás a hátterében, ami igazából fizikai probléma, csak befolyásolja a mentális állapotom?
2018. aug. 25. 22:22
 4/4 anonim válasza:
#1 vagyok. Szia! Át kutattam az internetet de az anorexiához nem kötik a test érzéketlenségét, bénulását. Orvoshoz kéne vele fordulnod. Remélem sikerül felépülnöd! :)
2018. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!