Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen esetben segíthet egy...

Ilyen esetben segíthet egy pszichológus? Vagy ezt magamban kell lerendeznem ennyi idő után?

Figyelt kérdés
Még gyerekkoromban volt egy baleset, ami miatt volt egy nőgyógyászati műtétem. Részben emiatt a baleset miatt, részben más gondok miatt elég sokszor kell mennem nőgyógyáshoz. Eddig összeszorított foggal, valahogy kibírtam a dolgokat, de a legutóbbi alkalommal valami elszakadt bennem. Feltörtek a gyerekkori emlékek, ahogyan annak idején vizsgáltak, ahogy ott feküdtem, ahogy ordídtottam kétségbeesésemben stb..., és azóta még jobban rettegek a nőgyógyásztól. Félek, és undorodok az egésztől. Nem tudom, hogy mi történt legutóbb, de akkor megfogadtam hogy többet nem megyek nőgyógyászhoz. Pedig muszáj lesz. De nem érzem magam elég erősnek hozzá. Eddig is nehezen vettem rá magam, de most már a gondolattól is rosszul érzem magam. Ilyen fajta szorongással felkereshetek egy pszichológust? Vagy hova fordulhatnék ezzel? A nőgyógyászomnak nem merem elmondani, mert végre találtam egy normális orvost, és nem akarom, hogy azt higgye, hogy vele van a baj. Ez nem ellene irányul, inkább felszínre törtek olyan dolgok, amiket eddig elnyomtam.
2011. okt. 19. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan keress fel egy pszichológust. Sajnos, az emberek nagy része a legkisebb testi dologgal már dokihoz rohan, de, ha a léleknek kellene a segítség, azt elhanyagolják. Pedig, minden, ami a Te jó(l)léted szolgálja, az nem lehet hülyeség.

Átmeneti megoldásnak az sem lenne hülyeség, ha mondanád a dokidnak, hogy ne haragudjon, de kellemetlen kiskori emlékeid vannak, hidd el, találkozott ő már nehéz esetekkel, még az is lehet, hogy tud úgy változtatni a vizsgálat menetén, hogy elő sem jönnek többet a rossz érzések:)

2011. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Persze, hogy elmehetsz ezzel pszichológushoz. SŐT!

Nem tudom, hány éves vagy, de az a baleset, bár nem írtad le, mi volt, de nyilván a legintimebb részedet érintette, ami bizony a pszichében is nyomot hagy, és a nőiességgel kapcsolatban is okozhat gondokat. Párkapcsolat, szexualitás, terhesség, gyerekszülés... lehet, hogy ezeket is akadályozza.


Igen, pszichoterápia fontos.

2011. okt. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most vagyok 24, és ez 19 éve történt. Hát igen, lent sérültem meg. A hüvelyem, gátam, végbelem, elég hosszú műtét során tudtak összerakni, és a mai napig sem stimmel minden. Még gyűjtök erőt a pszichológushoz, mert igazság szerint félek, hogy kiröhög, hogy ilyen aprósággal keresem fel, amikor sokan depresszióval, öngyilkossági kísérlet után mennek el, én meg egy ilyen semmiséggel. Persze ez csak neki semmiség, nekem megkeseríti az életem. A szüléstől is rettegek. Ahogy belegondolok, hogy ott úgy kiterítve, kiszolgáltatotva meg minden, ááá nekem inkább örökbe kellene fogadnom egy gyereket...

2011. okt. 20. 12:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne így állj hozzá. Az öngyilkossági kísérletek után pszichiátriai kezelést kapnak az emberek, az más. A pszichológus segít neked feldolgozni a gyakran feldolgozhatatlant, néha csak egy kis lökés kell, hogy helyreálljon benned az, amit kiskorodba felborított ez a trauma.


Nekem sokat segített a pszichológus, igaz, nem az első, nem is a második, csak a harmadik jött be. Mindegyiknek más a módszere, más a stílusa, de meg kell találnod a neked megfelelőt (ahogy nőgyógyászból is megtaláltad épp a normális fajtát). Nekem daganatos betegséget segített feldolgozni, rettegtem, hogy visszaesem újra. Féltem mindentől, még egy megfázástól is. Hidd el, nem véletlenül tanulnak hosszú-hosszú éveket:) Megéri elmenned.

2011. okt. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy apróság, és dehogy nevetne ki bárki is. Ez nagyon komoly dolog, azt hiszem, ki is mondtad a kulcsmondatokat:


nekem megkeseríti az életem. A szüléstől is rettegek. Ahogy belegondolok, hogy ott úgy kiterítve, kiszolgáltatotva meg minden, ááá nekem inkább örökbe kellene fogadnom egy gyereket...


Ami megkeseríti az életedet és amitől rettegsz, az téma a pszichológusnál. Megérdemled, hogy végre feldolgozd ezt a traumát és legyen esélyed majd gyereket szülni...


Hajrá!

2011. okt. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
A pszichológus nem fog kinevetni, hisz ő nem azt nézi, hogy számára mi számít kis vagy nagy problémának, hanem hogy neked mi számít annak(megjegyzem, ez a bölcs hozzáállás), és segít abban, hogy feldolgozd, kezeld a helyzetet. Engedj meg egy példát: Ha te elmész hozzá azzal, hogy letört a körmöd, és ez téged a padlóra küldött mentálisan, nem azt mondja majd, hogy "Te Úristen, most komolyan ettől került a földre?", hanem hogy "Ez a lány a földre került, segítenem kell rajta, bármi is okozója a bajának".
2011. nov. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges ezzel pszichológushoz rohangásznod. Ha minimális empátia van a nőgyógyászodban, akkor vele sokkal jobban tudod oldani a szorongást, mintha egy idegennel beszélnéd meg. Nekem más jellegű orvosi vizsgálattól volt ugyanilyenem, és nagyon sokat számított, hogy mennyire bíztam az illetőben, aki az aktuális vizsgálatot végezte.
2015. márc. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!