Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erre mit fog mondani a pszicho...

Erre mit fog mondani a pszichológus? (hosszú. )

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Anyám, és az egész rokonságom szerint felesleges elmennem pszichológushoz, mert szerintük a lustaságon kívül semmi bajom sincsen. Egyedül tesóm mondja azt, hogy ideje már elmennem, mert a problémák nem most kezdődtek. Mindig is problémás gyerek voltam. Már óvodában is kiközösítettek, de suliban még jobban elfajult. Mikor másodikos voltam, meghalt apukám, és akkor lett minden nagyon rossz, egyszerűen ellehetetlenítettek. Suliváltással megoldódott a probléma (nagyjából), de a középsuli kezdetével minden újra elkezdődött. Akkor váltottam stílust, nem úgy néztem ki, mint az osztálytársaim, ennek az lett a vége, hogy először beszólogattak, végül aztán már rettegve mentem suliba, mert tönkretették a cuccaimat, stb. Akkor kezdődött az alvászavarom, van úgy, hogy hónapokig csak nappal tudok pár órát aludni, éjszaka nem. Az elmúlt évben már rémálmaim is vannak, azoknak a témájára nem térnék ki, mikor a testvéremnek meséltem, kb. elborzadt. Azt is mondta, hogy elmebeteg vagyok.:D A lényeg az, hogy 3 éve magántanuló vagyok, jövőre esti iskolában szeretném folytatni a tanulmányaimat, és most érzem magam igazán rosszul ahhoz, hogy elmenjek egy szakemberhez. Tudom, hogy nem rendelkezem egyedi problémával, de érdekelne, hogy mit fog erre szólni a pszichológus? Elküld pszichiáterhez? Az alvászavar mellett étkezési nehézségeim vannak, múlt héten mértem magam, már csak 45 kg vagyok. (174 cm-hez...) Hiába mondja mindenki, hogy a fejben dől el minden, a rémálmok ellen nem tudok semmit tenni, az alvászavaromra se használt eddig semmi, éhséget meg nem érzek, ezért nem eszem, ebből kifolyólag fogyok. Kicsit tartok attól, hogy beszélgessek a pszichológussal, fél óra alatt a problémáim felét nem fogom tudni elmondani, ezen kívül amúgy is nagyon nehezen nyílok meg. Önbizalomhiányom nem mondanám hogy van, mert van egy elég helyes barátom, és sokan mondják rám, hogy szép vagyok.(amit nem hiszek el) Mindig mondanak rám mindenféle jó dolgot, ami nem is igaz, szóval vagy hazudnak, vagy nem úgy látnak engem, amilyen vagyok. Mindenki jön a szöveggel, hogy húh, de okos vagy, pedig szerintem feleannyit nem tudok, mint egy korombeli, normális, mentális problémákkal nem küszködő társam. Ezenkívül anyám, meg a nagynéném kiröhögtek, mert azt mertem mondani, hogy én nem fogok olyan osztályba bejárni mindennap, ahol tönkretesznek, mert amióta élek, folyton pszichológushoz kellett járnom, pont emiatt, hogy nem tudtam beilleszkedni, nem fogadtak el, kiközösítettek, sokszor meg is vertek, és ezek a sebek nálam nagyon nehezen gyógyulnak. Tudom, hogy felnőtt korban, munkahelyen is lesz hasonló, de csak nem fogják a felnőtt munkatársaim belelógatni a vécébe a füzetemet! Barátom sincsen sok, egy kettő van, akikkel úgy elvagyok, de olyan, akiért tűzbe mennék, nincsen. Lehet hogy azért, mert rossz emberismerő vagyok, és nem látom ami a felszín alatt van, pl. ha kihasználnak, vagy kibeszélnek. Volt néhány öngyilkossági kísérletem is, ami nem jött össze (sajnos), úgy egy éve meg egyáltalán nem próbálkoztam. Volt 2 hónap régebben, amikor mindennap berúgtam, gyógyszerre ittam az alkoholt, mert csak úgy bírtam létezni. Aztán elmúlt, és vissza se tért, azóta semmi alkoholt nem ittam. Bocsi, hogy ilyen sokat írtam, de az amit az elmúlt egy hónapban elfojtottam, felszínre jött, mert itthon nem tudom elmondani senkinek, mert anyám mindig kinevet, hogy milyen gyerekes, meg naiv vagyok...Remélem lesz valaki, aki végig bírja olvasni, és válaszol. Előre is köszi!
2011. okt. 23. 06:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Azt nem említettem, hogy néha a kialvatlanságtól már hallucinálni is szoktam, ilyen furcsa mozgó dolgokat látok a szemem sarkából, meg régebben volt egy durvább hallucinációm, ami után pánikrohamot kaptam.(akkor kb. 48 órája voltam ébren)

Még az is eszembe jutott, hogyha mondjuk nagy stressz ér, vagy ilyesmi, akkor nagyon furán kezd dobogni a szívem, nem kapok levegőt, és utána sírógörcsöm szokott lenni.

2011. okt. 23. 06:39
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

A barátodra kellene támaszkodni.

Pszichiáter jobb

Pánikbeteg vagy, a környezeteden kellene módosítani, a barátoddal összeköltözni, anyukádékat lekoptatni, úgy látom, hogy részben ő tehet erről a helyzetről.

Nincs nagy bajod, de nagyobb lehet.

2011. okt. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem akarok még barátommal összeköltözni, egyrészt szerintem még fiatalok vagyunk hozzá, másrészt akkor az anyukája háztartásában kéne élnem, és mivel felé, meg a barátom apukája felé is megfelelési kényszerem van (vagy hasonló), nem szeretnék a terhükre lenni. Ha hétköznap ott vagyok náluk, és az "anyós" dolgozik, akkor kb. én gondoskodom arról, hogy a barátom meg a húga elmenjenek a suliba rendesen. Meg mindig próbálok neki segíteni mindenben, de most pl. oda se merek menni, pénteken jöttem haza tőlük, és amíg ott voltam, állandóan csak aludtam...Itthon valamiért nem tudok, lehet, hogy a stressz miatt, tegnap du. 3kor keltem, most reggel 7óra lesz (pár percen belül), én meg itt vergődök, fáj a fejem, meg rohadtul álmos vagyok, de nem merek elaludni mert tudom hogy akkor 1.) későn kelek fel

2.) megint rémálmaim lesznek...

2011. okt. 23. 06:54
 4/15 anonim válasza:
100%

szakemberhez mindenképpen menj el, és szerintem beutalnak a pszichiátriára is, az öngyilkossági kísérletek miatt. eléggé kiosztott az élet, sajnos, és ezzel nem tudsz egyedül megbirkózni. a barátoddal is beszélgethetnél, illetve támogatom az első hozzászólót, hogy költözz el otthonról, mert ha a barátodéknál tudsz aludni, ahogy írtad, otthon pedig nem, akkor a probléma egyértelműen otthon keresendő. nincs valami rokonod aki befogadna egy időre? a költözést ne úgy fogd fel, hogy elmenekülsz a probléma elől! de ha tartasz egy kis szünetet, talán jobban átlátod. a te döntésed. viszont pszichológushoz tényleg menj el!

sok sikert, remélem megoldod és rendbe jössz! :)

2011. okt. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%

A pszihológus saját tapasztalat szerint nem érnek semmit, meghallgatnak adnak tanácsot aztán ha felmerül az öngyilkosság beutalnak kórházba és isten tudja mikor fogsz onnan kijönni,és még rosszabb lesz minden.

Szerintem a lelki dolgokat saját magadnak kéne rendbehozni. Meditálás, terápia, de olyan terápia amiben nem szerepel az orvos....

Velem is megtörténtek hasonlók mind veled,csak én annyi hogy eltudom folytani a dolgokat,mert a pszihológusok tönkrevágtak. Szerintem gondold át,és keress inkább lelkibékét meditálás által.

2011. okt. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pszichoterápiára tessék menni és ne hagyd, h gyógyszerezzenek, mert azzal csak még egy problémát vennél a válladra a már meglévők mellé.

A stílusod alapján egy okos, értelmes lány vagy, csak igen meggyötört. Ennek ellenére erősnek és összeszedettnek tűnsz.

A pszichoterápia akkor fog használni, ha valóban változtatni akarsz a sz*r helyzeteden. Mert az inkább amolyan katalizátor... nem az változtat meg, hanem csak segít gyorsítani a változást, amit te indítasz el és te viszel végbe. És hosszú időt vesz igénybe ez a változás, hiszen a helyzeted is hosszú időn keresztül vált olyanná, amilyen most.


Én látom benned a lehetőséget és a változtatni akarást. Szerintem a pszichológus is látni fogja. Sok sikert és kitartást kívánok meg egy boldogabb jövőt. :)

2011. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszihológushoz :) nem tudom h anyud hogy nem támogatja..
2011. okt. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Elolvasva a kérdésedet úgy látom hogy a éhségérzet csökkenését, alvászavarokat, rémálmokat lelki eredetű gondok okozzák. Vannak gyógyszerek melyekkel ezt csökkenteni lehet, ezt csak pszichiáter írhatja fel.

A pszichológus meg nem fog mondani semmit, nem fog ezért lenézni kinevetni, hanem megpróbál terápiával segíteni neked. Attól függetlenül, hogy most nem vagy a mélyponton, érdemes lenne elmennek egy pszichológushoz.

Ha úgy érzed, nem tudsz elmondani feleannyit se amit akarsz akkor írd le előre add oda neki (pl amit itt írtál) és ő ez alapján reálisabb képet lát rólad.


Elköltözés: Abban van valami hogy könnyebb a gyógyulás, ha nem kell nap mint nap szembesülni a dolgokkal. Ez nem menekülés hogy 1-2 hétre vagy akár hónapra összeköltözöl a barátoddal amennyiben ez lehetséges. Esetleg azt is meg lehet próbálni, hogy a hétből pár napot náluk töltesz. És lehet hogy furcsa az, hogy a barátodnál állandóan csak alszol (hát hogyne, mert a szervezeted akkor próbálja a kimaradt alvást pótolni), de ha megmondod ezt a barátod szüleinek és próbálsz ébren is maradni és beszélgetni vagy segíteni nekik akkor biztos könnyebben tolerálják a magas alvásigényed.

Mindenesetre javaslom, hogy fordulsz szakemberhez (pszichológus /pszichiáter)

2011. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Szió!! Nálam is ugyanez volt a helyzet mint ovodába, mind általánosba, meg középsuliba is kiutáltak, pedig hozzá se szóltam senkihez........
2012. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia én 20 éves fiu vagyok egy barátom sincs mert az a pár darab aki volt az is elköltözött külföldre vagy másik városba tehát mostmár nincs senkim a családomon kivül egész nap alakásban ülök mint egy hikikomori nekem is alvászavarom van és engemis kb kiközösítettek a gimnáziumban mert stílust váltottam aztán elmentem magánsuliba ott már jófejek voltak meg ott már nem tűntem ki a tömegből meg bmxes spanjaim fele az osztálytársam volt szoval azt szerettem, de mostmár végeztem és kb ennyiből áll az életem h itthon ülök egész nap filmezek kockulok a gépen és pánikbeteg vagyok mellesleg agorafobiás és depressziós szoval inkább becsüld meg h van barátod és járj el vele ide oda támaszkodj rá meg ilyenek te még jobb helyzetben vagy mint én pedig nem vagyok se dagatt se csúnya most mégsincs nőm már kb két éve és jah meg van egy cisztám amit megkéne újra műteni mer kiújult de anyám leszarja az orvost nem képes felhívni nekem meg nincs telóm ha meg mondom neki h hivja már fel légyszives mer megkéne mihamarabb műteni elkezd sipítozni h nem hivom fel egy nulla az életem itthon ülök egész nap nem csinálok semmit meg kb egy hónapja mondom neki h hivja fel a pszihológust mert egyre rosszabbul vagyok de aztse hivja fel mert hogy ünnep van azt nem dolgozik egy hónapja ünnep van persze.. már nem tudom mitévő legyek sorra keresem a munkákat is de sehova se vesznek fel érettségivel nem várhat sokat az ember nah de ez van ez kell szeretni.. mindigis lenézett a családom kb és énvoltam a feketebárány mindegyik tesomnak van jogsija nekem nem lehet mert én rossz tnaulo voltam nincs saját gépem se telefonom van egy tv-m meg egy gitárom szó szerint kivételeznek velem.. szánalmas.
2012. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!