Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki öngyilkosságon gondolkodik...

Aki öngyilkosságon gondolkodik mit érez vagy gondol?

Figyelt kérdés
Mi jár annak a fejében aki meg akar halni? Fájdalmat érez vagy, hogy kell ezt elképzelni? Most lehet sokan lepontoznak de bármennyire nehéz volt az életem soha nem láttam megoldásának a halált. Ez hogy áll össze az illető fejében?

2019. aug. 10. 21:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%

A halál nem megoldás, és ezt nagyon jól látod.

Vannak olyan emberek akiknek szét hullik az életük és nem látják a reményt semmiben. Fájdalmat és ürességet éreznek magukban. Nem látják az élet értelmét, és nem kérnek segítséget sem.

2019. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Rengeteg fájdalmat. Ez nem egy nap alatt alakul ki, hosszú hetek vagy hónapok kínzó eredménye, nem tudsz másra gondolni, és folyton csak ez jar a fejedben, amíg meg nem teszed. Ebből nem hozhat ki se gyógyszer, se pénzhajhász pszichológus.
2019. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
93%
Mert mindig találtál módot arra, hogy megoldjad a problémáidat. Aki öngyilkos akar lenni az esetek többségében belekerül egy olyan élethelyeztbe, amiből nem tud szabadulni, nem tudja megoldani, illetve sokszor nincs olyan személy a környezetében, akire támaszkodhatna. Ahhoz, hogy valaki öngyilkos legyen sok tényező játszik szerepet.
2019. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem látom a kiutat vagy nem érzem, hogy érdemes megvárnom azt. Úgy érzem, nem akarom már folytatni, mert nincs értelme. Annyival egyszerűbb lenne meghalni, nem fáj már semmi, ott már minden mindegy.

Megnyugvás gondolatát társítom a halálhoz.

Ilyesmik jártak/járnak az eszemben a mélyponton.

Illetve, nem szeretnék fájdalmasan meghalni, így ha én irányítom, hogy mikor és hogy érjen véget, az is megnyugtató.

2019. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Ez tenyleg egy osszetett dolog. Olyan szintu kilatastalansag, remenytelenseg, motivalalansag, celok elvesztese stb amit nem lehet szavakkal atadni, hogy milyen erzes. Iszonyatos lelki fajdalom. Altalaban nincs vigaszt nyujto barat, rokon, par sem az ember mellett, senki es semmi, ami enyhitene. Okozhatja konkret problema, de van hogy nincs kivalto oka, tehat nem tortent semmi olyan az illetovel, ami kivaltotta volna. Es en azt tapasztaltam, hogyha ez egyszer szoget ut valaki fejeben, sajnos onnantol az barmikor ujra elojohet.
2019. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%

Nekem anyagcsere zavarom van. Egyszerűen csak meg akartam halni. Elviselhetetlennek éreztem a szenvedésem, ami a legrosszabb volt, hogy semmi tárgya nem volt, így kívülről úgy nézett ki, mintha a túl jó sorom miatt találnék ki baromságokat... Ez még rosszabbá tett mindent. Még utáltam is magam azért, mert nem tudom jól érezni magam olyan helyzetben, amiben mindenki jól érezné magát.

Utólag sem látom értelmét. De ez ilyen, néha felborulnak a dolgok és olyankor nem az számít, hogy mi a logikus.

2019. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A közvetlen közelemben 1 öngyilkosság történt. Haveromnak volt egy menyasszonya akivel hát szét mentek végülis a csaj megcsalta. Haveromat kívülről nem láttad rajta a jeleket tehát nem vagdosta magát meg semmi. Elvoltunk vele inni meg kajálni meg ilyesmi mondtuk, hogy beszélje ki magát azt mondta minden oké még randira is eljárt ám 4 hónap után vagyis 4 hónappal azután, hogy szét mentek a srác beült a kocsijába egyik este elment a Kőröshegyi völgyhídhoz és le ugrott onnan. A mai napig nem értem miért tette. Kívülről nem látszott semmi jele ennek. Nem beszélt a halálról meg ilyenek egyszerűen csak leugrot és kész.
2019. aug. 10. 21:41
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Konkrétan ürességet és reménytelenséget,nincsenek gondolataid,nem okoz semmi örömöt. Furcsa érzés egyébként.
2019. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet elmagyarázni azt az érzést olyannak, aki még nem érezte. Remélem nem is fogod soha megérteni min megy keresztül olyankor az ember, mert ahhoz érezni kell :/


Brutális.

Viszonyítási pontként abba gondolj bele, hogy az élet ösztön az egyik legerősebb ösztönünk. Mindenkinek. Annak is, aki öngyilkos lesz.

Az, hogy nem mondta nem jelent semmit. Én egyszer egy évig örlödtem magamban egy paranoiás tévképzet miatt, mert képtelen voltam beszélni róla. Képtelen. Szó szerint. Majd összeomlott minden és pszichiátriára kerültem.

Olyan szorongást éreztem ha beszélni kellett volna róla, mintha az életem múlna rajta :/

2019. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
80%
Én is nemrég elég nehéz élethelyzeten (illetve azok sorozatán) mentem keresztül (csak mikor minden tisztázódott a felyemben, akkor jöttem rá, hogy nem egy dolog volt rám hatással, hanem 3-4), amiket nem tudtam megoldani, hatással sem lehettem rájuk és nem bírtam feldolgozni vagy elfogadni egy jó ideig. Ezek miatt kényszeres gondolataim lettek, képek arról hogy másokat bántok, főleg a szeretteimet és odáig jutottam, hogy minden, akárcsak kicsit is veszélyes dologtól tartózkodtam. Azt éreztem, hogy kiestem ebből a világból, mert egész nap legyőzhetelenül ezek a gondolatok gyötörtek, de mindeközben megmaradt a jó-érzékem, tehát tudtam, hogy ezek borzalmas dolgok, amikről a gondolataim szólnak és kétségbe voltam esve, mert tudtam, hogy nem tennék ilyeneket, de féltem magamtól, hogy mi történik, ha mégis megteszem, teljesen undorodtam magamtól, mindenkit féltettem, még magamat is, csak akkor tudtam bárkit biztonságban, amikor aludtam. Úgy éreztem, hogy elrohan mellettem a világ, mert ez az egész minden hétköznapi feladatban szinte 0-ra vitte a teljesítményemet, ami persze mégtöbb aggódást gerjesztett. Beszámoltam mindenről a családomnak, akik támogattak és végül szakemberhez fordultunk, de már az is nyugtatólag hatott rám, hogy ugyanolyannak diagnosztizáltak, amit én is gyanítottam utánaolvasás során és az, hogy elmondták, hogy nem vagyok veszélyes megtörte a jeget, erőt vettem magamon, hittem, hogy igazuk van és egy ideig csak jó dolgokra koncentráltam, erőltettem magam a jó hírekre és sok lazító fürdőt vettem, családállításra jártam pár alkalommal, mert ha belementem volna a szakpszichológus ajánlatába, akkor nem folytathattam volna a tanulmányaimat (ekkor volt a tetőponton az egész, úgyhogy persze ez a döntéshozatal is stresszelt akkor). Végül teljesen elmúlt és úgy érzem jól döntöttem, persze tudom, hogy bármilyen nehéz élethelyzet újra előhozhatja a jövőben, de tudom, hogy hogy álljak hozzá az egészhez és kikhez fordulhatok.
2019. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!