Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez ügyben érdemes lenne...

Ez ügyben érdemes lenne meglátogatnom az iskola pszichológust?

Figyelt kérdés

Nem önsajnáltatás vagy figyelemfelkeltés szempontjából kérdezem,csupán gondolkodtam rajta,hogy vajon segítene-e. Már egy éve van velem az,hogy gyakran sírva alszom el,vagy éppen úgy kelek,ez nem a rémálmoktól van,hanem néha megesik,hogy azt álmodom,ami éppen nagyon elszomorít,lelki fájdalmat okoz. Nem igazán osztom meg másokkal,ha van valami problémám,mindig szorongok a házon kívül,pl egy boltban vagy akár csak az utcán,remegni kezdek,ha idegen emberekkel beszélek (pl pénztáros,postás) és olyan érzés fog el,mintha mindenki engem nézne vagy épp rajtam nevetne. Itthon igazából apukám nélkül élünk,aki nagyon hiányzik nekem,azt sem sikerült teljesen feldolgoznom,hogy már 10 éve elváltak. Azonban egyszer csak találkoztam a legjobb barátnőmmel,akivel tényleg öröm volt időt tölteni,akkor voltam igazán boldog. Viszont iskolát váltott tavaly,ott új barátokat szerzett,engem meg mintha teljesen elfelejtett volna. Ez az utóbbi egy év telt nagyon nehezen nekem a hiánya miatt (persze én próbálkoztam beszélgetni vele,de valahogy nem volt már olyan ő sem),a családban is rengetegszer megkapom,hogy nem vagyok képes erre meg arra,nem igazán veszik észre azt sem,ha rossz kedvem van,vagy ha sírok a szobámba. Az iskolában sem érzem magam jól,pedig amúgy annyira nem is utáltam sose mint mások. Amióta elment,nem igazán tudtam barátokra találni,nem közösítenek ki,de azért nem szívesen csatlakozom egy olyan baráti társasághoz,akik nagyon jól össze vannak már szokva. A szorongáshoz visszatérve,egyedül például elmenni sem merek egy boltba,vagy ilyesmi,mert félek,hogy mit gondolnak majd rólam,vagy,hogy engem fognak bámulni. Ezt tudom,hogy sokak nem értik,anyukámnak is próbáltam elmagyarázni,csak kinevetett,és tovább kaptam olyanokat a fejemhez,hogy nem vagyok képes egyedül lemenni tejért. Nagyon sokat alszok,meglepően sokat,ha lefekszem időben akkor is 12-13 óráig alszom, amire sosem volt még példa,és miután felkelek,még vissza akarnék feküdni,mert szinte lerakad a szemem az álmosságtól,és ami furcsa,hogy azt gondolná az ember,hogy mivel sokáig aludtam,így sokáig leszek majd fent,de szintén hamar fáradt leszek és bealszom. Enni eszek rendesen viszonylag,de erősen gondolkodom,hogy pszichológushoz kéne mennem.

Szerintetek valamit tudna segíteni? Vagy ti mit javasoltok?



2019. aug. 11. 01:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős vagy? (Csak kiváncsiság)


A 13 óra alvás amúgy hogy néz ki? Hajnal 2-töl délután 3-ig?

menj el pszichológushoz, ártani nem tud max nem segít.

A leírás alapján szerintem amúgy egy enyhe szociális fobiád van.

2019. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Ugyanez a problémám a hosszadalmas alvást kivéve. Egyedül semmit nem tudok megtenni, még egy telefonhívás is megerőltetés számomra, önbizalomhiányos vagyok, amit mindenáron próbálok elrejteni a barátaim elől. Teljesen életképtelennek érzem magam.

Ez miatt szeretnék én is pszichológushoz menni. Viszont félek, hogy a pszichológus mit gondolna rólam. Félek, mint mindenki más véleményétől. A családom sem vesz komolyan.

2019. aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
(Második vagyok)plusz az is van velem, ha beszélgetni kezdek valakivel, hétköznapi dolgokról, a szüleimen kívül, sok esetben nem tudok helyesen, szépen beszélni. Ezt úgy értem, hogy akad össze a nyelvem, néha úgy teszem össze a mondatot, hogy nincs értelme. Aztán mindig korrigálok, hogy mit akartam mondani. Nem az baj, hogy nincs szókincsem, mert, ha írásban mindig a legválasztékosabban, legérhetőbben próbálok fogalmazni, Ezt a magyartanárom alátámasztotta. Viszont ha beszélni kell, már bajban vagyok.
2019. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%
Tudom, hogy nem fogod elhinni, de a táplálkozásodon kellene változtatni. Elhagyni az étolajat és (sokkal) több rostot bevinni. Az ember szereti azt hinni, hogy ő egy mindenek felett álló szuperlény, közben meg az egész élete, két kilónyi baktérium működésének a függvénye. Ha nem jó anyaggal táplálod a beledben lakozó bacikat, átadják a helyüket a rossz baciknak, vagy gombáknak. Ezek az anyagcseréjük folyamán gyulladásokat okoznak a szervezetedben, aminek a következménye a lehangoltság, deprimáltság, állandó fáradtságérzet, stb. Később áteresztő bél szindrómában, majd autoimmun betegségekben csúcsosodik ki.
2019. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy menjetek el pszichológushoz, mind a ketten, de gyaníthatóan nem az iskolapszichológushoz, legfeljebb tőle kérdezzétek meg, hogy hova forduljatok, mert ez egy hosszabb terápiás folyamat, szülői beleegyezéssel, és az iskolapszichológusnak nem erre szól a jogosítványa. Kérdező: sok zöldséget-gyümölcsöt egyél, és nem ártana csináltatni egy labort, hátha valamilyen hiányod van, pl vérszegénység.

2.: A pszichológusnak az a foglalkozása, hogy a a lelki bizonytalanságban lévőknek segít, mért gondolna rosszat rólad? Azt gondolja, hogy rá van szükséged, és elég bátor voltál hozzá, hogy ezt meg is tedd. Ha nem lennének klienseik, felkopna az álluk.

2019. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!