Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erre van papír? Érdemes...

Erre van papír? Érdemes "kijárni"?

Figyelt kérdés
Borderline személyiségzavarom van, és nehezen tudom vinni az iskolát. Be tudok menni legtöbbször, de ha valami rámhozza a frászt, akkor bekattanok, és próbálok eltűnni, hogy ne bánthassanak. Szóval nehéz így. Az iskolánk felkészült SNI-sekre és BTM-esekre is. A kérdés, hogy ezzel a határeseti személyiségzavarral érdemes törődni? Papír van, amit adnak rá, milyen kategória ez? Azt tudom, hogy határvonal a neurotikus és pszichotikus kórképek között. Ez az, ami részben mindkettő, de nem egészen. Sajnos nagyon elcseszi az életem, emiatt van OCD-m (társbetegség, ok-okozati viszony miatt) és semmilyen szociális életem nincs. Végzős létemre korombeli barát/haver/barátnő még nem volt nekem sose. Tehát nehéz ügy. A szenvedélyem, az érzelmeim hullámzása és paradox helyzetek kialakulása miatt gyakran vannak szuicid gondolataim, de mániás tünetekről is elmondható ugyanez. Szóval a suliban az egyetlen amire jó vagyok, az, hogy röhögjenek rajtam, én vagyok a féleszű idióta az osztályban.( az egyetlen lány)

2018. okt. 26. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilván van erre papír, de alapjaiban nem fog a helyzeten változtatni, így sok értelme nincs kijárni.
2018. okt. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak mert akinek van papírja, azt nem sértegetik és alázzák porig.(osztályban is van SNI-s gyerek, nem bántják őt) Engem viszont folyton retardnak, degenerálznak, kreténnek, autistának neveznek. Egyik se passzol, mert borderline vagyok. De akkor is kikészít. A kenyszeres tollkattogtatásom miatt már le parkinsonos-oztak is.
2018. okt. 26. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy sosem fogják ezt megérteni. Még ha valaki felnőtt, meg meg is érti a betegséget, illetve papírokat lát róla, akkor is borzasztó nehéz egy borderlineos mellett élni. De iskolásoktól ezt sosem várnám el ennek a betegségnek a kapcsán.


Esetleg majd felnőtt korban, ha munkavállalás miatt kell valahova erről papír, vagy egyetemen egyéni tanrend, akkor érdemes lesz, de most még nem.

2018. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy annyira empatikusak? Őket talán lehet, hogy nem érdekli, csak legyen kit szekálni, aki úgysem tudja megvédeni magát. De azért esetleg talán lehet, hogy megpróbálhatod; de lehet, hogy nem mész náluk semmire; akkor pedig viszont magadtól veszed el az időt; de mondjuk ha te érdemesnek érzed; de mondjuk nem hinném, hogy segít feltétlen, mert pl lehet akkor meg azzal jönnének, hogy egy papír mögé bújsz, egy papírral próbálod meg indokolni, hogy miért vagy ilyen "h.lye". Én nem tartalak annak , csak leehet, hogy ők ezt gondolnák. Szóval lehet, hogy talán semmi értelme nem lenne,de ha úgy érzed, lenne haszna,akkor hajrá.
2018. okt. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!