Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen ki vagyok borulva....

Teljesen ki vagyok borulva. Mit tehetnék? Részletek lent.

Figyelt kérdés
A pszichológusom azt mondta, hogy nekem már nem kell félnem, hogy egyedül maradok mert ez már megtörtént. Teljesen kiborultam ettől. Folyton a szavai csengenek a fülemben és azóta sírógörcseim vannak és nem érdekel semmi. Nagyon el vagyok keseredve. Pedig előtte már végre egy kicsit jobb kedvem volt, motivált voltam. És most megint a padlón vagyok. Egyébként igaza volt sajnos, csak szörnyű ezzel szembesülni és hallani kimondva. :( Nem kértem egyelőre új időpontot. A hónapra nem is tudnék már mert nem rendel. Szóval olyan tanacsot ne írjatok, hogy beszéljem meg vele mert arra jó pár hétig nincs lehetőség. De nem akarom így érezni magam hetekig, hónapokig, ki tudja meddig mert semmit nem tudok így csinálni. A közérzetem is nagyon rossz lett, annyira megvisel.
2019. aug. 11. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj, a pszichológusok hülyék, rendelkeznek ugyan bizonyos szakképesítéssel, de mit sem érnek vele, ha egy Nagy Nulla az agykapacitásuk s nem tudnak gondolkodni, stb. Valamint, nem tudják, nem látnak beléd, nem tudják hogy van Isten, elvakított pénzhajcsárok
2019. aug. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos volt. Köszi! Te TUDOD, hogy van Isten? Érdekes. Talalkoztatok már? Inkabb csak hiszed. Nekem nincsenek kepzeletbeli barátaim sem.
2019. aug. 11. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem miért akarsz visszamenni hozzá. Keress rendes pszichológust és mondd el neki ezt is.
2019. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőre ne hallgass. Inkább egy pszichológus, mint egy vallási maszlag.


Miért csak hónapok múlva mész vissza hozzá, előbb nem tud fogadni? Mindegy. Ha nem akarod megbeszélni, nem kell. Nyugodtan válthatsz szakembert.

2019. aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Nos, ez nekem is rendkívül furcsa, hogy szembesít valamivel, aztán magadra hagy a dologgal... ilyet egy normális pszichológus nem csinál!

Eleve egy szakszerű terápiában az egyik legfontosabb tényező a rendszeresség, tehát az, hogy már a legelején, a terápiás szerződéskor leszögezitek, hogy milyen rendszerességgel fogsz járni. Heti egy (ez a leginkább általános), vagy kétheti egy (ez már kevésbé hatékony)... ennél ritkábban meg egyáltalán nem érdemes.

Egy jó pszichológus valóban tudatosít benned olyan dolgokat, amiket már magadtól is tudsz, csak nem akarsz vele szembenézni, de abban is segít, hogy ezt hogyan fogadd el, dolgozd fel!

Én ilyet, hogy magára hagyják a klienst a problémáival eddig még csak családállításnál tapasztaltam többeknél, haragszom is erre a módszerre nagyon (legalábbis ahogy nálunk, Magyarországon alkalmazzák). De pszichoterápiában ilyesmit még nem tapasztaltam.

Szóval összességében azt tudom tanácsolni, hogy sürgősen keress egy másik pszichológust, aki képes RENDSZERESEN dolgozni veled és végigvisz a feldolgozási folyamaton. Azért javaslom ezt, mert akiknél hasonlót tapasztaltam (fentebb írtam, családállításnál), azok aztán hónapokra, vagy akár évekre visszazuhantak az állapotukban, teljesen belezavarodtak a problémakörbe, amivel szembesültek. Ilyet nem lehet csinálni emberekkel! Aki ezt teszi, az adja vissza a diplomáját!

2019. aug. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Magánpszichológus. Nem kötöttünk semmilyen szerződést. Ilyesmiről nem is hallottam még. Mivel magán így nem olcsó. Ha ráérne sem tudnék visszamenni hozzá hirtelen mert nem engedhetem meg magamnak csak havonta egyszer. Max kétszer. Most mindkettőnknek sok az elfoglaltsága így az augusztus többi része kimarad. Ez nem az ő hibája. Keressek "rendes" pszichológust. Az ilyen válaszokat imádom! Honnan lehet tudni melyik pszichológus "rendes" és melyik "rendetlen"? Akihez járok az ország egyik legnevesebb pszichológusa ajánlotta. Váltsam le pl. "Kovács Bélára" akit kidob random a google kereső? Komolyan nem értem!? A tb pszichológus ami ingyen van, de az tragikus volt. És csak 10 alkalommal lehet igenybe venni. Aztán ennyi.

Komoly problémaim vannak azért kerestem pszichológust. Aki szerint ez hülyeség az mondja meg mi használna helyette?? Mert nem tudom már egyedül megoldani a helyzetet amiben vagyok! Istent hagyjuk......hitem nem lesz parancsszóra bármennyire szeretném.

2019. aug. 11. 13:20
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Tudod, attól, hogy valaki neves pszichológus, még nem biztos, hogy neked pont ő a megfelelő.


Igen, az is lehet, hogy random Kovács Bélával jobban egymásra tudnátok hangolódni, akit kidob a Google. Ez egy bizalmi szakma.

2019. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy nem bízom a pszichológusomban

A kérdés az volt mit tehetnék, hogy elmúljon ez az érzés? Majd te próbalkozz noném pszichológusokkal és kezd nulláról a terápiát alkamankén 10 ezerért. Azt hiszem ezen az oldalon ha sapka van eajtad az a baj ha nincs az a baj és csak felületet biztosítok az unatkozó felesleges hozzászóloknak. Egyiktőtök sem írt semmilyen választ az adott kérdesre csak kioktatást. Köszi!

2019. aug. 12. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!