Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Te hogyan léptél túl azon az...

Te hogyan léptél túl azon az érzésen, hogy nem vagy elég jó? Sikersztori érdekelne

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy aki egész életében, gyerekkorában ezt érezte, milyen fokozatokon lépett túl az életében ami végül elvezetett arra a felismerésre, hogy elég vagy, úgy ahogy vagy


Annak ellenére, hogy előtte évekig, évtizedekig érezte ezt?



2019. aug. 11. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamiért bennem is kialakult ez az érzés, pedig a szüleim sosem mondtak ilyet. Nekem az segít, hogy a józan eszemmel belátom, hülyeség ez az érzés. Csak persze a józan ész közvetlenül nem hat az érzésekre. Mégis azzal, hogy mindig átgondolom ezt, ha előjön a téves nem-vagyok-elég-jó érzés, lassan-lassan felül tudom bírálni. Persze néha nem veszem észre, hogy ez dolgozik a háttérben, de ezzel együtt is működik.
2019. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kamasz korában mindenki érzi ezt. Aztán felnő, és azzal megoldódik. Annak kapcsán, hogy észrevesz ilyeneket:

- sose buktam meg, míg mások igen

- nem voltam mindenből csak kettes-hármas, hanem sok négyesem meg ötösöm is volt

- akikről úgy gondoltam egy ideig, hogy ők az ászok, azokról is lépten-nyomon kiderül, hogy ebben is, esendőek, abban is

- akikről kiderül, hogy nem is olyan ászok, azok se mennek a Dunának, hanem élnek boldogan továbbra is

- megvan kezem-lában, míg mások mindenféle fogyatékossággal is boldogan jönnek-mennek a világban

- van családom, van hol laknom, van mit felvennem, van mit ennem, míg mások az utcán élnek évtizedek óta úgy, hogy a kutya se törődik velük

- stb.,

vagyis az élet nem tökéletes, de attól még nagyon is élhető, nagyon is jó, hogy vagyunk, nagyon sok jót ki lehet hozni belőle - akkor nosza, próbáljuk meg! És akkor újra felvételiznek, mégiscsak nekiállnak újra nyelvet tanulni, mégiscsak adnak esélyt maguknak újra a pártalálásra, mégiscsak megpályázzák azt az állást, stb. - és láss csodát: ha minden nem is, azért ez-az igenis összejön nekik.

2019. aug. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez olyan ami soha nem múlik el annak, aki gyerek kora óta ilyen. Konkrétan ilyen a személyiséged. Én is így vagyok ezzel.

Annyi változik, hogy tudatosan egyre jobban rájön az ember, hogy ez csak érzés. Szóval ha olyan életszakaszban vagy, amikor jól mennek a dolgok, akkor szinte elmúlik legalábbis ezt hiszed, mert ha eljönne körül nézel és ahogy az első is mondja józan ésszel felül birálod, mielőtt még elhatalmasodna.

Amikor meg rosszul mennek a dolgok, mindig is az lesz az elsö, hogy saját magadban keresed a hibát és nem érzed elég jónak magad. Mert ilyen vagy.

Van aki meg képtelen beismerni, ha téved. Nekik sem jobb...

2019. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez sokáig kínzott engem. Hogy nem vagyok elég jó. Nekem az segített, hogy nem akartam magam meggyőzni az ellenkezőjéről. Sosem leszek mindenkinek elég jó, de nem is kell. Amíg saját magam előtt egyenes háttal meg tudok állni, addig nincs gond. :)
2019. aug. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!