Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális, vagy nem?

Ez normális, vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Lehet,hogy ez a kérdés nem ebben a kategóriába tartozik,de mindegy.Tehát 7 évvel ezelőtt megrepedt a jobb kezem.Ebben az évben pedig kétszer is eltört a kezem.Télen a bal kezem eltört,és még a helyére is tették.Tavasszal meg a jobb kezem eltört és azt is helyre rakták.Amikor tették helyre a csontot,nem adtak semmi érzéstelenítőt vagy fájdalomcsillapítót.Rettegek,hogy megint eltörik valamim.Az összes kéztörésem a futással függ össze.Előre estem,a sarkamba léptek,ellöktek.

Tavasz óta nem merek,futni,félek,hogy elesek és,hogy megint eltörik,és helyrerakják,és csúfolnak.Félek a szeptembertől,hogy,megint suli.A tornaórától rettegek,hogy futok,valaki a sarka lép,meglök stb.

És,ugye mivel helyrerakták a csontot,se a jobb kezemen,sem a bal kezemen nem áll tökéletesen a csont.Kicsit kiáll a csont,mindkét kezemen.Van egy osztálytársam aki,mindig mondja,hogy:Jézusom!!Neked ennyire kiáll a csont?Hogy néz ki?

Tavasszal amikor volt az utolsó törésem,már nem is mertem menni iskolába,mert szégyelltem,hogy ennyire szerencsétlen vagyok.Anya,a törés után 1 héttel már kergetett,a suliba,mert lemaradok,a tananyaggal.(Jobb kezes vagyok,nem is bírtam írni)A tornatanárnőm amikor meglátta a gipszet elmosolyodott.Az osztálytársaim,azt hiszik,hogy gyenge a csontom,közben,pedig nem,azt mondta már volna az orvos.Illetve azt is mondták már az osztálytársaim,hogy rám,hogy szerencsétlen,meg kiröhögtek.Illetve van pár családtagom akitől,szoktam kapni beszólást.

Nappal el vagyok foglalva,ekkor nem jutnak eszembe ezek a dolgok.Hanem este,eszembe jutnak ezek a dolgok.Próbálok másra,gondolni,de nem megy.Volt már,hogy sírva aludtam el.Először az hittem,hogy idő kell,hogy ezeket feldolgozzam.De azt érzem,hogy idő múlásával,egyre jobban fájnak ezek a dolgok.Ez normális?



2019. aug. 14. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Olyan értelemben normális, hogy rosszindulatú környezetben persze, hogy szörnyen érzed magad. Ne hibáztasd magad, azzal csak rontasz rajta. Lehet, hogy egy pszichológus se ártana, ha nagyon rosszul érzed magad.
2019. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A rettegés attól, hogy újra eltörik valamid, pszichés probléma, amivel érdemes elmenni pszichológushoz, amennyiben megkeseríti a mindennapjaidat. Emiatt ne szégyelld magad, sokakkal előfordul, hogy valamilyen fizikai/lelki trauma után nem tudják teljesen túltenni magukat a traumán, és szoronganak attól, hogy újra bekövetkezik. Szóval mindenképpen érdemes elmenni pszichológushoz, ha van rá lehetőséged, sokat tud segíteni az ilyen dolgok megoldásában.


Ha kiáll a csontod, és esetleg rosszul forrt össze - hát, ezt nem tudom, ha az orvos szerint rendben van, ne aggódj, lehet, hogy csak még valami duzzanat, ödéma, akármi. Ha meg akarsz nyugodni, hogy tuti minden rendben van, és nem rosszul forrt össze, menj el egy másik dokihoz, ha ő is azt mondja, minden oké, nagy valószínűséggel minden oké.


Ha a környezeted szívat a kéztöréseid miatt, nem veszik eléggé komolyan a problémádat, az megintcsak egy olyan probléma, ami nagy valószínűséggel eredményesen kezelhető pszichológushoz járással. A pszichológus segít megtanulni érdekérvényesíteni, kiállni magadért, a sarkadra állni. Sajnos a félénk, visszahúzódóbb embereket a környezet hajlamos ösztönösen elnyomni, szívatni, csesztetni, a félénk-visszahúzódó emberek meg ösztönösen hajlamosak belemenni az ilyen szituációkba, hagyják magukat, és kész a baj. Persze megpróbálhatsz magadtól a sarkadra állni, és megmondani azoknak, akik nem veszik komolyan a problémádat, hogy vegyék komolyan, egy próbát mindenképpen megér.

2019. aug. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!