Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért zavarnak ezek a dolgok?...

Miért zavarnak ezek a dolgok? Mennyire normális ez?

Figyelt kérdés
Nagyon zavar, idegesít és feszültté tesz, ha valakit rágni, levegőt venni vagy nyelni hallok. A csámcsogásról ne is beszéljünk (bár ez valóban sok mindenkit zavar). Főleg azoktól vagyok képtelen elviselni ezeket a "hangokat" akik nagyon közel állnak hozzám, pl anyám vagy a párom. Miért vagyok ennyire érzékeny az ilyen dolgokra? Még senkivel nem találkoztam akit idegesített volna a hangja annak ahogyan a párja lenyel egy korty vizet vagy megrágja az ételt normálisan csukott szájjal.

2019. aug. 14. 21:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve sok embernél az is zavar ahogyan beszél és ahogyan a betűket kiejti. Nehéz ezt így megfogalmazni de gusztustalannal tartom néhány ember K vagy mondjuk P betűjét. Tuti bolond vagyok...
2019. aug. 14. 21:02
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy létező, idegrendszeri rendellenesség, amit mizofóniának hívnak. Itt, az oldalon lehet találni pár embert, akinél fennáll ennek a kóros állapota is, nem szimplán csak zavarja. (Pl. én is ilyen vagyok, írtam már ki ide kérdést elkeseredésemben. :)) A rossz hír, hogy ez egyelőre nem igazán gyógyítható...
2019. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fúha, köszi
2019. aug. 15. 06:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. En ugyanebben a helyzetben vagyok. Mar ott tartok, hogy a sajat szuleimhez inkabb ritkabban jarok mert nem tudom elviselni apam csamcsogasat. Ha el is mehyek es latom hogy elkezd enni barmit is fogom magam es elviharzok onnan. Ha vasarnapi ebed van mindig kapcsolok zenet hogy tompitsa a szurcsogest, nyamnyogast es csamcsogasat eves kozben es kb 200 a vernyomasom tole. Sajnos tudom mit erzel :(
2019. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát igen és a legjobb hogy te vagy ettől bunkónak meg hülyének nézve :D ma reggel párom köhécselt és utána mindig nyelt egyet, azt hittem beleőrülök, de nyílván nem szóltam neki, nem akartam bántani. Hiszen csak úgy viselkedett mint egy ember ez nem az ő hibája.. :)
2019. aug. 31. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!