Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne kerüljek...

Mit tegyek, hogy ne kerüljek ennél mélyebbre?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok, egy jómódú családból, csinos vagyok, igényes, jó ruhák stb, ki se nézné az ember, belül teljesen szét vagyok már csúszva. Nehéz leírni az egészet. Egyszerűen nincsenek motivációim, nincs célom az életben. Üres minden, nem keresek barátokat, kapcsolatot. Valamikor tizenévesen kezdődött, mindig elvoltam veszve az álomvilágomban, nem nagyon akartam foglalkozni a külvilággal. Sajnos 18 évesen az embernek meg kell állnia lassan a helyén, egyetemre nem mentem, nekiálltam dolgozni. Monoton volt az egész, én pedig egyre üresebbnek éreztem az életet. Szépen lassan alakult ki odáig ahol most vagyok. Először ugye az alvással voltak gondjaim, nem bírtam aludni, fent vergődtem reggelig, majd ha tudtam aludtam egy picit, hétvégére már a fáradság ledöntött, ezért aludtam vagy délig. Nem bírtam már semmit se csinálni, hazaértem, úgy éreztem szét vagyok roncsolva. Szüleim ezt vették észre először, vagyis azt, hogy nem takarítok, nem csinálok semmit csak délig alszok. Az állandó üvöltözésük és vitáik miatt elköltöztem otthonról, nem nagyon tartjuk a kapcsolatot, nekem nem hiányoznak, szerintem én se nekik, nem nagyon állunk közel egymáshoz, pedig még egy nővérem is van, de már azt se tudom hol. Azóta is ilyen vagyok, nincs hobbim se semmi, próbálom keresni azt a dolgot ami leköt, amit szeretek de semmit nem találtam. Emberekkel tudok beszélgetni, de nincsenek barátim, nem tudok senkivel komolyabb kapcsolatot kialakítani. Onnan tudom már, hogy változtatnom kell az egészen, mert már eléggé rákaptam az ivásra. Rengeteget dohányzom, és hazaérek már iszok, mert csak úgy tudom elnyomni a gondolatokat, a zajokat a fejemben, és ezt a nagy ürességet amit érzek, és olyankor legalább nem azon aggódok, hogy ma sem alszok. Voltam egy pszichológusnál annó, hátha ő tud segíteni, próbáltam neki az egészet elmondani, és azt, hogy tudom ennél csak rosszabb leszek, de nem akarom, de hiába mindez, nem tudok változtatni, nem nagyon értett meg, csak elmondta, hogy gondolkodjak pozitívan, meg sportoljak, hobbi. De nem bírtam ezt a sok faszs*got hallgatni, nem is költök ezért 10 ezreket. De képtelen vagyok kiutat találni. Hátha létezik itt olyan ember, aki tudja hogyan lehet.
2019. aug. 15. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Bármíly hihetetlen, ezer meg 1 ilyen levelet olvastam. Depressziós vagy. Nem kell a rizsa, sem ezotéria, se pszichológus. Egy jó (!!) pszichiáter kell, és egy jó antidepresszáns. 2 hónap múlva jobban leszel, és egész másképpen fogod látni a dolgokat.
2019. aug. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Rossz pszichológust találhattál. De egy bizonyos pont alatt lehet, hogy már inkább pszichiáterhez kéne fordulni. Az alkohol, cigi pedig biztos, hogy sokat ront a helyzeteden, ha már eldöntötted, hogy változtatni akarsz, életcélnak elég jó, hogy leszokj róluk.
2019. aug. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem valami cėlt kėne talålj magadnak, amit mår rėgen szeretnėl megvalôsītani. Lehet egy kis kõrnyezetvåltozås is jôt tenne. Valamint vållalhatnål nėmi ônkėntes munkåt is. Gyerekekkel, menhelyen, ôregekkel. Lehet ettôl fontosnak ėreznėd magad ûjra. Ûjra ėrtelmet låtnål dolgokban. Vagy egy jô edzoterem bėrlet is lehet jô ôtlet, kitornåznåd magadbôl a feszūltsėget. Segīthetnėl szegėnyebb embereknek, īrtad jômôdû vagy. Adni nagyon jô ėrzės, amikor låtod mekkora õrõmõt okoztål mås embernek. Szerintem itt kėne elkezdeni. Majd īrj mit sikerūlt megvalôsītani, hogyan. Mire jutottål? Szurkolok neked! Másnak is segītsėgūl szolgålhat ha leīrod az elõrelėlėseidet. Pici lėptėkkel haladj ės mindig dīcsėrd meg magad! Mėg ha pici is az eredmėny. Ez majd tovåbb õsztõnõz!
2019. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát pont nem a gyógyszer és a pszichiáter kell,a mik csak még jobban erősítik a betegségtudatot és lejjebb nyomnak! Írom ezt eüsként, ilyen irányú továbbképzéssel.


Első körben az a jó,hogy belátod,hogy ez így nem az igazi. Annyira nem vagy azért szétcsúszva és elkésve sem semmivel. Az egy tévhit,hogy a barátok kellenek. Ha amúgy elvagy az emberekkel,az már jó. Hobbit sem kell keresni,az sem kötelező. Én is túl vagyok már 2 depressziós,elég kemény időszakon,bár az ivás és a társai távl állnak tőlem.Én mozogni kezdtem. hidd el,akérmilyen meredeken is hangzik és furcán esik az elején, egy adag kiadós mozgás megnöveli az endorfin és dopaminszintet-és akkor ugye ne kell a bogyóval bevinni és a mellékhatásokat is benyelni- és a gondolataid is kitisztulnak. Kocogj, súlyzózz, tegyél be egy dvd-t, bicajozz, fáraszd le magad. Azt tanuld meg,hogy a mentális jóléthez és a jó élethez nem kell egy másik ember vagy egy pótcselekvés.

2019. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

De mit csinálsz? Dolgozol?

Biztos, hogy pszichológus volt az, akiről beszélsz? Egy pszichológus nem mond ilyeneket, egész más a munkamódszere! Nem használ felszólító módot, nem ad tanácsot! Honnan szedted? Keress egy másik pszichológust, olyat, aki a honlapja alapján szimpatikus. Nem kell rohanni gyógyszert szedni, pláne, hogy gyógyszer mellett inni nem a legjobb kombináció. Ráérsz akkor pszichiáterhez menni, ha ezt a pszichológus is javasolja.

2019. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a támogatást, igyekszem pl edzeni valamit. A legrosszabb az egészben az, hogy nehéz nekikezdeni már akárminek is. Szégyen tudom, de olyan nehéz csinálni dolgokat, mondjuk elmenni futni. Felporszívózni nehezemre esik már manapság.

Gyógyszert nem akarok szedni. Én nem hiszem, hogy beteg vagyok, szerintem csak a gondolkodásom hátráltat. Úgy érzem fölösleges az élet, úgyis múlandó, nem érzem azt, hogy érdemes akár mit is csinálni, hisz minden fölösleges számomra és ez a gondolat mindennek az oka. Ez pusztítja el az egész életemet és nem tudom megváltoztatni, olyan mintha belém ivódott volna. Ezért akarom megváltoztatni magam, vagy kitörölni ezt a gondolatot, mert nem bírom már. Igyekszem javítani a helyzeten és magamon, csak elég tehetetlennek érzem magam.

2019. aug. 15. 22:20
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem szégyen, pont ebben rejlik a depresszió "aljassága", a legegyszerűbb feladatokat is iszonyatosan meg tudja nehezíteni.

Hát, pedig ez is egy, elég jól dokumentált betegség. Biztos megéri nem annak tekintened?

2019. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát, pont ez maga a depresszió, amit leírtál. De első körben pszichológussal kell gyógyszer nélkül lelki úton próbálkozni, és csak akkor kérni gyógyszert, ha az hosszú távon nem használt. De foglalkozni kell vele mindenképpen és nem egyedül.

Ki volt az a pszichológusnak mondott valaki, akinél voltál?

2019. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Full kamu!!! Piasan nem lehet dolgozni.

Miből tartod el magad ha nincs diplomád? Miből iszol? Miből fizeted az albérletet?


25 éves bomba csaj aki egyedül él de piál...

Minden pasi álma...

2019. aug. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsónak üzenem: Nem kell diploma ahhoz hogy megélj :) Dolgozom rendesen, mint akárki más.

És nem azt írtam, hogy részegen dolgozom. Nappal nem iszom, csak este, hogy el tudjam magam annyira nyomni, hogy tudjak aludni. Nem matt részegre iszom magam. De tudom, hogy már ez sem egészséges.

Azt se mondtam hogy bomba csaj vagyok, de egy teljesen helyes lány. Lehetnék, ha nem lenne ilyen a gondolkodásom. Ne az utcán kóválygó csutak részeg emberre gondolj. Hanem arra aki munka után hazamegy, próbálja megérteni mit tehetne az ellen, hogy ne érezze magét üresnek, de aludni se bír miatta, ezért leheveredik a tévé elég és kinyitja az üveg bort és addig iszogatom amíg el nem nyom az álom. Elég rossz látvány távolról nézve, és elszomorít, hogy miért jutottam el ide.

Többieknek pedig, nem írom le a pszichológus nevét, nem akarom lejáratni, egyébként rendes volt, csak inkább a másik módon próbált segíteni, csakhogy nekem egyből az optimizmus nem megy, de például, hogy sportban próbáljam meg kiadni magamból nem volt rossz ötlete. Inkább szerintem csak nem értette meg mi a gondom, azt hihette stresszes meg boldogtalan vagyok, ami igaz is.

Nem tudom beteg vagyok-e, mint ahogyan ti írjátok, én remélem nem, mindig is úgy gondoltam a hozzáállásommal van a baj, a gondolkodásommal, ami megrekedt valahogyan. De akkor igyekszem egy jó orvost keresni. Köszönöm nektek, legalább tudom merre induljak.

2019. aug. 16. 01:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!