Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy barátnőm gyerekkora óta...

Egy barátnőm gyerekkora óta súlyos depresszióval küzd, és az állapota nemhogy javult az évek során, de még talán mélyebbre is zuhant. Hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Nem régóta ismerem ugyan, de nagyon megszerettem. Egy nagyon jókedvű, sok szeretetet adó lánynak ismertem meg, és csak hónapokkal később derült ki, hogy elég súlyos depresszióval küzd, többször volt már öngyilkossági kísérlete is.

A problémát azonban leginkább az jelenti, hogy ő nem lát kiutat a depresszióból, nem tudja, hogy milyen megoldás létezne a problémáira, és saját magának sem tudja bevallani, hogy mi miatt érzi mindezt.

Hipnoterapeutát javasoltam neki, ugyanis úgy tudom, hogy a hipnózisban a gyermekkori traumákra is fény derülhet. Viszont ha esetleg van itt valaki, akinek valamilyen ismerőse kigyógyult egy hosszú és mély depresszióból, kérem segítsen! (22 évesek vagyunk)



2015. jan. 8. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem állandó depresszióval küzdöttem, de többször volt életemben hosszú depressziós időszak. Egyszer 8 hónapig, egyszer kb. másfél évig. Mindkét alkalommal pszichoterápiával jöttem ki (nem hipnózissal, hanem "hagyományos", beszélgetős terápiával).

Az első alkalommal sajnos nem tudtam, hogy a rövidterápia (3 hónap) csak átmeneti megoldást hoz, ezért később a probléma visszatért. A második hosszú depressziós epizódnál már hosszúterápiát folytattam, ami tartósan átalakítja a személyiség problémás részeit úgy, hogy soha többet ne térhessen vissza a depresszió. Én ezt javasolnám! Ha bp-i, tudok ajánlani nagyon jó terapeutát!

2015. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

nekem az segített hogy találtam magamhoz olyan embereket akik normálisan kezeltek és rájöttem arra, hogy van kiút, mégha most ezek az emberek már nincsenek is meg.


valamilyen szinten depis vagyok még mindig, de egyre jobban csökkenő tendenciát mutat.


20/f

2015. jan. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az is fontos, hogy mi váltotta ki a depressziót. Mert ha valami kiváltotta, akkor azzal a valamivel (személyek, múltbeli sérelmek) számolni kell. Nem magával az okozóval, hanem olyan dolgokat kell csinálni, amik a depressziót kiváltó jövőben újra előfordulható dolgok ellen ellenállást ad. Nagyon egyszerű példa: megvernek, lelkileg ez kikészít (tényleg van ilyen), depressziót vált ki. Megoldás: harcművészet.

Viszont ha vele született depresszióról van szó, oda tényleg pszicholúgus kell.

2015. máj. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sad_boy_ ***** válasza:

Lehet vele élni, csak tudni kell kezelni. Én ezen az ösvényen haladok.

Itt van két érdekes videó.


[link]


[link]

2015. máj. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!