Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok. Viszont,...

Depressziós vagyok. Viszont, ahelyett, hogy próbálnék kimászni belőle, csak nyomom magamat egyre mélyebbre?

Figyelt kérdés
Mennyire gyakori ez? Mit lehet tenni ellene?

2017. febr. 2. 10:57
 1/7 A kérdező kommentje:
24/F vagyok
2017. febr. 2. 10:57
 2/7 anonim ***** válasza:
A depresszióból úgy lehet kijönni, ha ki akarsz jönni. De nem akarsz, mert depressziós vagy. Orvos tud segíteni, de akarnod kell a gyógyulást.
2017. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Irany a pszichiater. Valodi depressziobol nem tudsz egyedul kijonni, ahogy egy vakbelgyulladasbol sem. A depresszio egy betegseg, nem kedv es elhatarozas kerdese.
2017. febr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy hónapja voltam rosszul. Tegnap tetőzött. Ma jobban vagyok. Holnap jobban leszek. Egész életemben ilyen voltam. Mindig meg akartam gyógyulni, de az akarat édes kevés ha valaki ezzel születik. A bogyóktól csak rosszabb. Szóval én inkább hagyom had vegezze a dolgát aztán ahogy vége jobban leszek. Egy időre aztán újra kezdődik.
2017. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
voltam pszichiáternél, ő azt mondta nem vagyok depressziós, de azért kiírta a régi antidepresszánsokat, amiket szedtem fél éve.
2017. febr. 2. 15:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokféleképpen nyomhatja önmagát az ember egyre mélyebbre. Ilyen például az önsajnálat, de rövid írásodból nem derül ki, miről is van szó nálad.

Depressziósoknál nagyon gyakori, hogy lefelé ássák magukat, miközben csak látszólag keresik a kiutat.

Néha semmit sem lehet tenni a depi ellen. Máskor viszont nagyon egyszerűen gyógyítható. Attól függ, mi okozza.

Van olyan életcélod, amelyről úgy érzed, hogy nem éred el soha? Ez jó ok a depire.

A gyógyszerekkel vigyázz: biztosan használ pár embernek, de a többségnél egyszerűen csak konzerválja a betegséget.

2017. febr. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mintha csak én írtam volna..

Szerintem találj jó elfoglaltságot, hobbikat nekem ezek valamennyire segítenek, illetve tölts több időt másokkal, minnél kevesebb időt legyél egymagadban.

Egyébként, ha azt mondja, hogy nem vagy depressziós, de te még is tudod/érzed, hogy az vagy akkor keress egy másik pszchiátert.

(én is depressziós vagyok, és gyógyszert szedek).

2017. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!