Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mi tévő legyek. A...

Nem tudom mi tévő legyek. A nővérem szenved! Van valami ötletelek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy nagyon nehézkes problémával fordulok hozzátok, ki tudja, hátha tud valaki segíteni.

A 21 éves nővéremről van szó, aki elég komolyan már 2 éve, az egyetem megkezdése után nem érzi jól magát. Ezt szó szerint idéztem. Lehet, hogy a dolognak semmi köze az egyetemkezdéshez, de a probléma egyre nagyobbnak látszik.

"Vagy hogy jobb a kedvem van hogy nem", "Lehet csak szimplán nem akarok felnőni", "Egy depis bunkó vagyok", "Az egész életem nyomaszt", "Az hogy egyedül vagyok mindig és nem tudok mit csinalni..." és ehhez hasonló mondatok hagyják el a száját egyre többször. A helyzet az, hogy nem tud mit csinálni, egyész nap a nagymamámnál van (balesete miatt ő vigyáz rá... reggelit/ebédet/vacsorát kell adni neki, fürdetni, de egyébként jó állapotban van) nyomkodja a telefonját, eszik és eszik. Már egy disznónak képzeli magát, így sportolni sincs kedve, amit nagyon, de nagyon szeret egyébként. Sajnos apukámmal rossz a kapcsolata, ez is nagyon megbántja, mert nagyon szereti őt és szomorú, hogy nem tudják megoldani a konfliktust. Egyébként érzelmi kitörései is vannak, ami nagyon feldúlt. Van, hogy jó kedve van, aztán teljesen random visszaesik.

Nagyon nagy segítségre lenne szükségünk, mert természetesen ő nem ismeri el, hogy valahol beteg vagy egyszerűen nem tud róla és családon belül nem sikerül megoldani a problémát.

Én Pán Péter-szindrómára vagy bipoláris zavarra gyanakszom, de szakmai segítségre lesz szükségünk, ebben biztos vagyok.

De addig is a közösséget kérdezem, milyen javaslatotok van a helyzettel kapcsolatban?



2019. aug. 17. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én nem kezdenék pszichologuskodni, bipoláris zavar meg hasonlók. Azt jól értem h két éve vagy egyetemen van vagy a nagyit felügyeli és ápolja? Minden iszteletem ebbe lazán bele lehet csavarodni.
2019. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemre jár" itt azt jelenti, hogy nem dolgozik, nem tanul", a nagyira vigyáz egész nap. Különben itt mindenki egyetemre jár..
2019. aug. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Igen, két éve kezdte az egyetemet. A nagymamám pedig körülbelül ezzel egyidőben jött Pestre.

#2 Egyetemre jár, közben nem dolgozik, nincs munkája.

2019. aug. 17. 12:54
 4/7 A kérdező kommentje:
(#1 Bocsánat, azt hozzáfűzném, hogy ez egyszerre megy. Egyetem, amikor van, aztán az ápolás, ami mondom szerencsére nem akkora nagy dolog. De egyetem mellett még így is nehéz elviselni mást a környezetben, amit teljesen megértek. De más opció egyszerűen nincs, mert ő ajánlotta fel a dolgot, haza pedig az apám miatt nem jön.)
2019. aug. 17. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Miből élnek meg,ha a nővéred egyetemre jár,és nincs munkája? Gondolom persze így ideje sem lenne munkába fogni,de akkor honnan van elég pénzük minderre?

Szép dolog hogy felajánlotta,de nyilván ez nem az ő dolga lenne? Hol vannak a szüleitek? Hogy hagyhatja apukád,aki azt mondod nincs ott,hogy a lánya 21 évesen egyetem mellett beteggondozzon?

Elhiszem hogy depressziós a lány,és teljesen jogos is.Nem hiszem hogy bármi más mentális gondja lenne,ez mind természetes ilyen helyzetben,és a rossz körülmények megszűnésével ő is rendbe jönne. Ezen változtatnia kell! A legszebb éveiben van,most kéne ismerkednie,buliznia,munkát keresnie,saját pénzt,amit saját magára költhet.

Jobb lenne intézkedni minél hamarabb,mielőtt teljesen belecsavarodik.

Én is ilyen helyzetben voltam,csak 18-22 éves koromig,és azokat az éveket már sosem kapom vissza,bennem maradt a felelősségérzet,a szorongás és tönkretette a fiatalságomat.

2019. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen balesete volt ? Mi fogja vissza ennyire az ismerkedesben? Egyedül sajnos nem könnyű de azokbol lesznek igazán győztes felnőttek.
2019. aug. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyinak egy ápoló, nyugdíjas otthon.
2019. aug. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!