Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség, a nővérem skizofrén?

Segítség, a nővérem skizofrén?

Figyelt kérdés
S.o.s nagyon fontos lenne ez a kérdés, aki tud kérem segítsen. A nővérem mindig is furcsán viselkedett de az utóbbi időben még furcsább lett. Az egyik pillanatban a légynek sem ártana a másikban meg mintha az ördög szállta volna meg pl van egy 7 hónapos kisfiam és egyszer rábíztam és ugyan én nem voltam otthon a nagypapa mesélte ( ők hárman voltak otthon) hogy a kisfiam nagyon sirt ő meg kiabalt vele idegeskedett bevagta az ágyba stb a következő pillanatban meg mintha semmi sem történt volna elkezdte neki kedvesen mondogatni hogy nene szeme fénye nincsen baj csititgatta stb ( na azota nem bizom rá a gyereket de nem is ez a lényeg ) hanem hogy olyan hangulat változásai vannak mintha egy teljesen más ember lenne. A barátja is szegény nem tudni meddig birja vele mert az egyik pillanatban imádja kedves vele összebujnak stb a másikba meg mintha ő lenne az elsőszámú közellenség....es sajnos mindenkivel ilyen es mikor jo pillanataban van akkor latszik hogy ő is össze van zavarodva mibtha o sem ertene mi van vele:(( de nem ertek hozza ezert nem mondhatom neki hogy figyu mennyunk orvoshoz mer szerintem skizo vagy..vagy hogy mit mondjak neki? Ha nem ez a baja mi mas lehet meg?

2016. jan. 11. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem. Ahhoz, hogy kijöjjön a pszichiáter ahhoz előbb a nővérednek kell elmenni hozzá, felvetetni magát betegként.

Esetleg te is elmehetsz az orvoshoz és elmondhatod, hogy mi történik vele. Vagy felveszed videóra és azt megmutatod neki. Sajnos ma már nincs olyan, hogy kényszergyógykezelés, kivéve extrém eseteket, amikor már ön-és közveszélyes az ember.

2016. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem skizofrén, hanem bipoláris zavara lehet, de ezt konkrétan orvos tudná megmondani.
2016. jan. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Valózsínűleg az, vagy erősen traumatizált. És van egy rossz hírem: ahogyan a gyerekeddel bánik, úgy bánt vele gyerekkorában (a négy fal között, ahol senki sem látta) az anyja. Azaz az anyád. Ez olyan biztos, mint a halál.


Orvoshoz kell vinni a nővéredet, de sajna itt is az a helyzet, hogy ha nem közveszélyes, akkor nem fogja senki erővel kórházban tartani.

2016. jan. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár itt ennyiből nem lehet megállapítani hogy mi a baja megnyugtatlak, hogy a leírás alpján semmi skizofrén jel nem tűnik fel. Annak tünetei: halucináció, olyan érzés hogy ellopják a fejéből a gondolatait, a tévén keresztül irányítják, meg nagyon sok fajta téveszme lehet. De ha beírod a keresőbe, hogy skizofrénia megtanálod a tüneti leírást. Ez azért megnyugtató, mert szerintem ez a legrosszabb pszichés betegség ami lehet, és a legrosszebbul kezelhető.


A hangulatingadozások jelezhetnek bipoláris depressziót, bár ezt ennyi alapján nem lehet diagnosztizálni. Mindenképpen orvoshoz szükséges mennie. Azután vagy gyógyszer, de lehet hogy csak pszihológus is elég neki. Hogy elősször pszichiátert vagy csak pszichológust, aki nem ír fel gyógyszert keres fel az ember az az ő dolga.


Beszélgess vele a problémáiról, persze ne letorkolva, hogy te ilyen és ilyen beteg vagy, menj orvoshoz, hanem érdeklődve a lelki életéről. Hogy hogyan érzi magát lelkileg? Milyen a stressz az életében? Vannak-e nehezen kezelhető helyzetei, amikor nehezen tud ura lenni az érzéseinek vagy ilyenek. Biztos előjön majd valami, hogy igen ez rosszul működik. Akkor fel lehet ajánlani neki hogy egy pszihológus segíteni tud ezen, nem kell tőle félni, az még nem ártott meg senkinek, de te ettől nem gondolsz róla semmi rosszat. És hogy segíted őt mindenben.


És akkor lehet hogy egyszer a gyereket is rá lehet majd bízni. Én ismerek olyan bipoláris depresszióst, akire szintén nem lehetett volna rábizni a gyerekeket, de mióta kontrolálva van a problémája, gyógyszereket szed, már rábízzák a gyerekei.


Írj, hogy mi történt.

2016. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!