Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió? Nővérem úgy hívja...

Depresszió? Nővérem úgy hívja lustaság.

Figyelt kérdés
9 éve kezeltek szorongással és depresszióval elsőnek de folyton visszatér. Mikor nagyon rám jön a depresszió, akkor ki se tudok kelni az ágyból. Nővéremnek meséltem róla, és egyből jön hogy ez lustaság nem depresszió. Épp az ilyen esetek miatt nem mesélek soha semmit neki. Pedig sportolok is, de a nap végére mindig rám tör nagyon erősen. Folyton azt érzem meg akarok halni, a kedélyállapotom 0. Soha semmihez sincs kedvem.

2017. máj. 26. 09:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Van hogy több napig nem tudok emberek közé menni, annyira erős lesz minden.
2017. máj. 26. 09:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvossal beszéljél erről, a nővéred nem az.
2017. máj. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
A Depresszió egyik legjellemzőbb tünete az,hogy inkább ki se kelne az ember az ágyból + amiket leírtál.Sajnos ezt sokan nem értik meg,remélem jobban leszel. :)
2017. máj. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Igen, ez depresszió. Jól teszed, hogy sportolsz, a mozgás sokat segít. Plusz minél több napfény, minél több érintkezés a természettel. De ez csak "tűzoltás", fel kell tárni az okokat, hogy mitől vagy depressziós. (Leginkábbis attól szokott lenni, hogy az ember nem tudja, minek van itt a Földön, mit kéne kezdenie magával, ha már megszületett.)
2017. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tegnap elkezdtem ismét orbáncfű teát inni. Ezt próbálom abba a időszakba inni mikor nincs napos idő. Pszihologus segíthet? Magnéziumot is iszok, próbálom pótolni.

Igazából rájöttem hogy a depresszió már bennem van lelkileg is és testileg is.

2017. máj. 26. 10:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Most majd ö ugx érzi hogy kinezologushoz küld és majd az megoldja. Én nem hiszem hogy ráköltök ilyesmire egy rakat pénz és ha nem javulok neki hála kidobok 100e egy kuruzsló miatt. Én rendes orvoshoz akarok menni, ha az omega 3 és orbáncfű nem segit. Akkor egy természet gyógyász se fog sokkal többet elérni. Ő is csak ilyen àtlagos dolgok vannak a hatàskörében.
2017. máj. 26. 14:16
 7/7 anonim ***** válasza:

A kineziológia egyébként, bár nem tudom, hogy jön ide, egy "legitim" és tudományosan megmagyarázható módja a diagnosztizálásnak, hasonlóan a regressziós hipnózishoz vagy a vezetett meditációkhoz; a lényege a tudatalattival való kommunikáció, onnan információk felszínre hozása a beteg állapotával és a betegség okával kapcsolatban. "Megoldani" ezt viszont nem fogja neked, mint ahogy a "rendes" orvos se, ezt csak te tudod megoldani magadnak. Tudod, mit fog veled csinálni egy pszichiáter első körben? Tramadolt vagy ilyesmit fog felírni. Van az ismeretségi körömben olyan depressziós, aki ilyen "csodaszert" szed, pont olyan rossz a közérzete, mint előtte volt. Viszont mivel az ilyen "gyógyszerek" megakadályozzák az érzelemvilág normális működését, utána már terápiázhatnak veled, amennyit akarnak, mert nem leszel képes megrendülésre, katartikus átélésre, így még ha felszínre kerülnek kulcsfontosságú dolgok, azok is csak "adatok" lesznek, amiket tudomásul veszel, áttörést nem fognak eredményezni, vagy csak sokkal nehezebben.

De te tudod, te érzed. Ne "küldjön" téged senki se ide, se oda, te döntsd el, hogy hova mész, milyen segítséget kérsz. Ha bármilyet is kérsz, keresel, az már csak jobb lehet, mint ha csak fetrengsz a depiben...

2017. máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!